REKLAMA

Warren Buffett stawia na gaz ziemny

2020-07-06 08:52
publikacja
2020-07-06 08:52

Warren Buffett wreszcie zdecydował się na większe zakupy. Do portfela legendarnego inwestora trafiły gazowe aktywa spółki Dominion Energy.

Warren Buffett stawia na gaz ziemny
Warren Buffett stawia na gaz ziemny
fot. Rick Wilking / / Reuters

Kontrolowana przez Warrena Buffetta spółka Berkshire Hathaway wyda 4 mld dolarów na aktywa związane z przesyłem i przechowywaniem gazu ziemnego, które należały do spółki Dominion Energy. Wartość całej transakcji opiewać będzie na blisko 10 mld dolarów, ponieważ wehikuł inwestycyjny sławnego inwestora przejmie na siebie także dług w wysokości 5,7 mld dolarów. Spółka Buffetta stanie się właścicielem ponad 12 000 km gazociągów oraz instalacji zdolnych pomieścić 25 mld metrów sześciennych gazu.

- Jesteśmy dumni z tego, że możemy dodać tak wspaniałe aktywa gazowe do naszego już i tak silnego segmentu energetycznego – napisał Buffett w oświadczeniu.

Jak podkreślają amerykańskie media, gazowa część Dominion to pierwszy duży zakup w wykonaniu Buffetta od marcowego krachu na rynkach. Na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy 89-letni inwestor podkreślał, że choć Berkshire ma do dyspozycji 137 mld dolarów w gotówce, to on sam nie widzi atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. Było wręcz przeciwnie – Buffett sprzedał m.in. spore pakiety akcji linii lotniczych czy banku Goldman Sachs.

Szeroko komentowana bierność Buffetta połączona z gwałtownym odbiciem na amerykańskich giełdach (mocno wzrosły m.in. spółki, które Buffett sprzedał) oraz napływem na parkiet nowych inwestorów obudziły debatę o stylu inwestowania „wyroczni z Omaha”. Więcej na ten temat pisał główny analityk Bankier.pl Krzysztof Kolany w artykule „Czy Warren Buffett okaże się idiotą?”.

fot. / / Bankier.pl

MZ

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (24)

dodaj komentarz
antykomuch
pewnie nie chciał ale musiał
mrknow
Wam się coś pomyliło !!!

On patrzy z innej perspektywy ... !!!

On na GPW nie miałby nawet co kupić ... bo mógłby wszytko kupić ... kupując za 1 mld złotych to musiałby kupować spółkę z miesiąc
open_mind
I co dziadka obchodzi że: I tak prawie co tydzień tylko w CHICAGO To już jest Syria i Afganistan razem wzięta, i jakoś Trzaskowski nie dzwoni do Obamy co tam się u was dzieje za bezprawie !
Ponad 70 osób zostało postrzelonych, w tym co najmniej 14 śmiertelnie, do niedzieli wieczorem w weekend czwartego lipca w Chicago burmistrza
I co dziadka obchodzi że: I tak prawie co tydzień tylko w CHICAGO To już jest Syria i Afganistan razem wzięta, i jakoś Trzaskowski nie dzwoni do Obamy co tam się u was dzieje za bezprawie !
Ponad 70 osób zostało postrzelonych, w tym co najmniej 14 śmiertelnie, do niedzieli wieczorem w weekend czwartego lipca w Chicago burmistrza Lori Lightfoot (D).
„Chicago Sun-Times” poinformowało, że 74 zostało zastrzelonych, 14 śmiertelnie, do 18:45. Czas środkowy 5 lipca 2020 r.
*******************************
Wśród ofiar śmiertelnych znalazła się siedmioletnia Natalia Wallace, która „została postrzelona w głowę około 19:00. Sobota w dzielnicy South Austin na zewnątrz podczas spotkania rodzinnego. ”
********************************
14-letni chłopiec znalazł się wśród czterech ofiar śmiertelnie zastrzelonych później w sobotę wieczorem w Englewood, a ich śmierć przychodzi w jeden weekend po tym, jak roczny i dziesięciolatek zostali zastrzeleni w Chicago w Lightfoot.
***********************
Do 1 lipca 2020 r. W Chicago odnotowano 75-procentowy wzrost liczby strzelanin w czerwcu 2020 r. NBC 5 podało, że liczba zabójstw wzrosła również w czerwcu, przy 78 procentach więcej zabójstw w czerwcu 2020 r. W porównaniu do 20 czerwca.
macierz
Czy Bufett wie co robi?
Światowa gospodarka wkracza w drugą połowę 2020 r., Wciąż głęboko przygnębiona pandemią koronawirusa, z całkowitym ożywieniem obecnie wykluczonym na ten rok, a nawet powrót w 2021 r.
Wiele zależy od rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczepionki, która pozostaje poza zasięgiem. Światowa Organizacja
Czy Bufett wie co robi?
Światowa gospodarka wkracza w drugą połowę 2020 r., Wciąż głęboko przygnębiona pandemią koronawirusa, z całkowitym ożywieniem obecnie wykluczonym na ten rok, a nawet powrót w 2021 r.
Wiele zależy od rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczepionki, która pozostaje poza zasięgiem. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega najgorsze pandemia jest jeszcze przed nami jako przypadki TOP 10 milionów zgonów i wzrosły ponad 500.000. Nawet w krajach, w których pojawił się wirus, często pojawiają się nowe zaostrzenia.

MFW szacuje, że do końca tego roku 170 krajów - czyli prawie 90% świata - będzie miało niższe dochody na mieszkańca. To odwrócenie w stosunku do stycznia, kiedy przewidywano, że 160 krajów zakończy rok z większymi gospodarkami i dodatnim wzrostem dochodu na mieszkańca.

Według ekonomistów HSBC Holdings Plc kierowanych przez Janet Henry, globalny produkt krajowy brutto do końca 2021 r. Będzie w wielu przypadkach nadal niższy niż pod koniec 2019 r. Bloomberg Economics opisuje to jako „Goodbye Victory V, Hello Worry W.”

Bankierzy centralni pozostają w pogotowiu, aby zrobić więcej. Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, ostrzegł, że perspektywy są „wyjątkowo niepewne”, a Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, powiedziała o „powściągliwym” ożywieniu, które na zawsze zmieni części gospodarki.

ej_czy_nie
Stary Bufet wtopił jak fajtłapa a tu leszcze cmokają jaki to on niby mądry. Bo ma kasę . Zawsze miał nawet jak się dopiero urodził . Taki Soros do wszystkiego doszedł sam od zera . To jest bohater .
grzegorzkubik
Mój nauczyciel. W polityce stawiam na PIS przy inwestowaniu na piękną filozofię Buffetta.
mknowak
witamy

Jak tam kwota wolna od podatku obiecane 8000 zł ?
Jak uproszczenia podatków ?

rozumiem że mamy tak jak Pan stawiać na większe i bardziej skomplikowane podatki oraz na niezmienną kwotę wolną od podatku bo właśnie to popiera PiS.
toperz69 odpowiada mknowak
dla twoich wiadomości:
- już 2019r kwota wolna od podatku wynosiła 8000zł !!
- wprowadzono zwolnienie z PIT dla młodych do 26 życia
- pierwsza stawka PIT zmniejszona z 18 na 17%
-obecnie obiżka vatu na wiele produktów pieczywo , owoce cytrusowe

także konkrety są !!
toperz69 odpowiada toperz69
a znajdziesz to na każdym portalu podatkowym
mariusz_1987 odpowiada toperz69
8000 zł wynosi kwota wolna od podatku, ale, dla bezrobotnych, poczytaj sobie szczeguły tej ustawy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki