REKLAMA

Warren Buffett stawia na gaz ziemny

2020-07-06 08:52
publikacja
2020-07-06 08:52
fot. Rick Wilking / Reuters

Warren Buffett wreszcie zdecydował się na większe zakupy. Do portfela legendarnego inwestora trafiły gazowe aktywa spółki Dominion Energy.

Kontrolowana przez Warrena Buffetta spółka Berkshire Hathaway wyda 4 mld dolarów na aktywa związane z przesyłem i przechowywaniem gazu ziemnego, które należały do spółki Dominion Energy. Wartość całej transakcji opiewać będzie na blisko 10 mld dolarów, ponieważ wehikuł inwestycyjny sławnego inwestora przejmie na siebie także dług w wysokości 5,7 mld dolarów. Spółka Buffetta stanie się właścicielem ponad 12 000 km gazociągów oraz instalacji zdolnych pomieścić 25 mld metrów sześciennych gazu.

- Jesteśmy dumni z tego, że możemy dodać tak wspaniałe aktywa gazowe do naszego już i tak silnego segmentu energetycznego – napisał Buffett w oświadczeniu.

Jak podkreślają amerykańskie media, gazowa część Dominion to pierwszy duży zakup w wykonaniu Buffetta od marcowego krachu na rynkach. Na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy 89-letni inwestor podkreślał, że choć Berkshire ma do dyspozycji 137 mld dolarów w gotówce, to on sam nie widzi atrakcyjnych okazji inwestycyjnych. Było wręcz przeciwnie – Buffett sprzedał m.in. spore pakiety akcji linii lotniczych czy banku Goldman Sachs.

Szeroko komentowana bierność Buffetta połączona z gwałtownym odbiciem na amerykańskich giełdach (mocno wzrosły m.in. spółki, które Buffett sprzedał) oraz napływem na parkiet nowych inwestorów obudziły debatę o stylu inwestowania „wyroczni z Omaha”. Więcej na ten temat pisał główny analityk Bankier.pl Krzysztof Kolany w artykule „Czy Warren Buffett okaże się idiotą?”.

Kliknij, żeby zapisać się na webinar / Bankier.pl

MZ

Źródło:
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (24)

dodaj komentarz
antykomuch
pewnie nie chciał ale musiał
mrknow
Wam się coś pomyliło !!!

On patrzy z innej perspektywy ... !!!

On na GPW nie miałby nawet co kupić ... bo mógłby wszytko kupić ... kupując za 1 mld złotych to musiałby kupować spółkę z miesiąc
open_mind
I co dziadka obchodzi że: I tak prawie co tydzień tylko w CHICAGO To już jest Syria i Afganistan razem wzięta, i jakoś Trzaskowski nie dzwoni do Obamy co tam się u was dzieje za bezprawie !
Ponad 70 osób zostało postrzelonych, w tym co najmniej 14 śmiertelnie, do niedzieli wieczorem w weekend czwartego lipca w Chicago
I co dziadka obchodzi że: I tak prawie co tydzień tylko w CHICAGO To już jest Syria i Afganistan razem wzięta, i jakoś Trzaskowski nie dzwoni do Obamy co tam się u was dzieje za bezprawie !
Ponad 70 osób zostało postrzelonych, w tym co najmniej 14 śmiertelnie, do niedzieli wieczorem w weekend czwartego lipca w Chicago burmistrza Lori Lightfoot (D).
„Chicago Sun-Times” poinformowało, że 74 zostało zastrzelonych, 14 śmiertelnie, do 18:45. Czas środkowy 5 lipca 2020 r.
*******************************
Wśród ofiar śmiertelnych znalazła się siedmioletnia Natalia Wallace, która „została postrzelona w głowę około 19:00. Sobota w dzielnicy South Austin na zewnątrz podczas spotkania rodzinnego. ”
********************************
14-letni chłopiec znalazł się wśród czterech ofiar śmiertelnie zastrzelonych później w sobotę wieczorem w Englewood, a ich śmierć przychodzi w jeden weekend po tym, jak roczny i dziesięciolatek zostali zastrzeleni w Chicago w Lightfoot.
***********************
Do 1 lipca 2020 r. W Chicago odnotowano 75-procentowy wzrost liczby strzelanin w czerwcu 2020 r. NBC 5 podało, że liczba zabójstw wzrosła również w czerwcu, przy 78 procentach więcej zabójstw w czerwcu 2020 r. W porównaniu do 20 czerwca.
macierz
Czy Bufett wie co robi?
Światowa gospodarka wkracza w drugą połowę 2020 r., Wciąż głęboko przygnębiona pandemią koronawirusa, z całkowitym ożywieniem obecnie wykluczonym na ten rok, a nawet powrót w 2021 r.
Wiele zależy od rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczepionki, która pozostaje poza zasięgiem. Światowa
Czy Bufett wie co robi?
Światowa gospodarka wkracza w drugą połowę 2020 r., Wciąż głęboko przygnębiona pandemią koronawirusa, z całkowitym ożywieniem obecnie wykluczonym na ten rok, a nawet powrót w 2021 r.
Wiele zależy od rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczepionki, która pozostaje poza zasięgiem. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega najgorsze pandemia jest jeszcze przed nami jako przypadki TOP 10 milionów zgonów i wzrosły ponad 500.000. Nawet w krajach, w których pojawił się wirus, często pojawiają się nowe zaostrzenia.

MFW szacuje, że do końca tego roku 170 krajów - czyli prawie 90% świata - będzie miało niższe dochody na mieszkańca. To odwrócenie w stosunku do stycznia, kiedy przewidywano, że 160 krajów zakończy rok z większymi gospodarkami i dodatnim wzrostem dochodu na mieszkańca.

Według ekonomistów HSBC Holdings Plc kierowanych przez Janet Henry, globalny produkt krajowy brutto do końca 2021 r. Będzie w wielu przypadkach nadal niższy niż pod koniec 2019 r. Bloomberg Economics opisuje to jako „Goodbye Victory V, Hello Worry W.”

Bankierzy centralni pozostają w pogotowiu, aby zrobić więcej. Jerome Powell, prezes Rezerwy Federalnej, ostrzegł, że perspektywy są „wyjątkowo niepewne”, a Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, powiedziała o „powściągliwym” ożywieniu, które na zawsze zmieni części gospodarki.

ej_czy_nie
Stary Bufet wtopił jak fajtłapa a tu leszcze cmokają jaki to on niby mądry. Bo ma kasę . Zawsze miał nawet jak się dopiero urodził . Taki Soros do wszystkiego doszedł sam od zera . To jest bohater .
grzegorzkubik
Mój nauczyciel. W polityce stawiam na PIS przy inwestowaniu na piękną filozofię Buffetta.
mknowak
witamy

Jak tam kwota wolna od podatku obiecane 8000 zł ?
Jak uproszczenia podatków ?

rozumiem że mamy tak jak Pan stawiać na większe i bardziej skomplikowane podatki oraz na niezmienną kwotę wolną od podatku bo właśnie to popiera PiS.
toperz69 odpowiada mknowak
dla twoich wiadomości:
- już 2019r kwota wolna od podatku wynosiła 8000zł !!
- wprowadzono zwolnienie z PIT dla młodych do 26 życia
- pierwsza stawka PIT zmniejszona z 18 na 17%
-obecnie obiżka vatu na wiele produktów pieczywo , owoce cytrusowe

także konkrety są !!
toperz69 odpowiada toperz69
a znajdziesz to na każdym portalu podatkowym
mariusz_1987 odpowiada toperz69
8000 zł wynosi kwota wolna od podatku, ale, dla bezrobotnych, poczytaj sobie szczeguły tej ustawy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki