REKLAMA

Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA na liście ostrzeżeń KNF

2020-10-30 11:00
publikacja
2020-10-30 11:00
Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA na liście ostrzeżeń KNF
Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA na liście ostrzeżeń KNF
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Dwa podmioty: Wantuch Investment oraz Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA zostały wpisane na listę ostrzeżeń publicznych - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w piątek w komunikacie.

Komisja podała, że oba podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń w związku z zawiadomieniem przez Urząd KNF prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wedle KNF zawiadomienie skierowane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w przypadku Wantuch Investment dotyczyło art. 296 ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych i polegało na nieuprawnionym użyciu w reklamie działalności pojęcia fundusz inwestycyjny.

KNF poinformował, że zawiadomienie Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu dotyczące podmiotu: Patrycja Kojder-Orent TANIA KASA z siedzibą w Skwierzynie, dotyczyło art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych, a podmiot prowadził nieuprawnioną działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

pgo/ je/

Źródło:Bankier24
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki