Waluty.pl na sprzedaż za 250 tys. zł

analityk Bankier.pl
14 października w Warszawie na konferencji MeetDomainers po raz piąty spotka się branża domenowa. Jak co roku, obok prelekcji i panelu dyskusyjnego, odbędzie się aukcja domen na żywo. Najwyżej swoje adresy wycenił właściciel domen waluty.pl i waluta.pl.Zainteresowany kupnem kompletu będzie musiał wyłożyć 250 tys. zł. Właściciel domeny hotels.pl liczy na 150 tys. zł. Adres ogrodnictwo.pl został wystawiony na aukcję z ceną wywoławczą na poziomie 30 tys. zł. 5 tys. zł mniej będzie musiał zapłacić nowy właściciel domeny ibiza.pl. Takiej samej kwoty oczekuje sprzedawca adresu biznes24.pl. Na domeniarzy czeka również wiele aukcji BCM (bez ceny minimalnej), zaczynających się od 1 zł. Na taki sposób znalezienia kupca zdecydował się m.in. właściciele adresóweksport.pl, drinki.pl, doradcy.com, autoubezpieczenia.pl i agencjarekrutacyjna.pl.Podczas poprzednich edycji Meetdomainers nabywcę znalazły adresy: lekarze.pl (135 000 PLN), adwokaci.pl (70 000 PLN), startup.pl (44 000 PLN), aparaty.pl (42 000 PLN), informatyka.pl (30 000 PLN) i fotografie.pl (26 000 PLN), liga.pl (25 000 PLN). Łączna kwota sprzedaży domen wyniosła 678 700 PLN.

Komentuje Daniel Dryzek, organizator Meetdomainers

Udało nam się zamknąć listę domen przeznaczonych na aukcję na żywo. Otrzymaliśmy setki zgłoszeń o różnym poziomie jakości. Wybraliśmy 45 bardzo ciekawych propozycji, dopasowanych do potrzeb klientów z różnych branż. W tym roku postanowiliśmy pokazać uczestnikom spotkania również inne formy alternatywnego inwestowania w sesji "Domeny, wino, energia odnawialna czy ziemia rolna? W co inwestować?". Sesja ta pokaże różnice i podobieństwa między różnymi formami nietypowego oszczędzania. Podczas konferencji odbędzie się także panel dotyczący startupów, podczas, którego Ola Sitarska z MyGuidie.com, Piotr Tuszyński z Qrcao.com, Tomasz Kolinko z Motivapps.com, Konrad Latkowski z Manubia.pl, Agnieszka Zdebiak z ii4b.com oraz Joanna Majewska z Konkursykreatywne.pl będą rozmawiali na temat rozwijania własnego projektu w internecie.


Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
g.marynowicz@bankier.plGrzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 danieldryzek.pl

waluty.pl to przykład bardzo dobrej domeny generycznej. Dzięki swojej nazwie i małemu serwisowi, który znajduje się pod nią, na słowo "waluty" pojawia się na 4-tym miejscu w Google. Nie każdą domeną uda się osiągnąć taki wynik. Dzięki swojej nazwie domena jest też wpisywana bezpośrednio w pasek adresowy przeglądarki przez internautów. Dzięki powyższym domenę odwiedza miesięcznie 20-30 tysięcy osób. Ruch ten jest bezpłatny. Gdyby trzeba było kupić taką ilość ruchu (np. przez reklamy Google AdWords), to kosztowałoby to pewnie kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Są również inne zalety domen generycznych, szczególnie takich jak waluty.pl - długo by o tym mówić :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Kasia G

A co magicznego jest w domenie waluty.pl albo hotels.pl (angielskie slowo wcale nie jest popularne w naszym kraju).

Moim zdaniem to chora fantazja.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne