REKLAMA

Walt Disney zwolni 28 tys. osób

2020-09-30 10:05
publikacja
2020-09-30 10:05
fot. Jerome LABOUYRIE / Shutterstock

Walt Disney ogłosił zwolnienie 28 tys. pracowników z parku rozrywki. Ta "trudna decyzja", jak mówi firma, jest podyktowana ograniczoną frekwencją w następstwie pandemii koronawirusa, podaje "The Guardian". 

"Jak można sobie wyobrazić, decyzja o takim znaczeniu nie jest łatwa", napisał Josh D’Amaro, szef parku Disneya w wiadomości przekazanej CNBC. 

„Przez ostatnie kilka miesięcy nasz zespół zarządzający pracował niestrudzenie, aby uniknąć konieczności zwalniania kogokolwiek z firmy. Zmniejszyliśmy wydatki, zawiesiliśmy projekty kapitałowe, [...] i zmodyfikowaliśmy nasze operacje, aby działały jak najbardziej wydajnie, jednak po prostu nie możemy odpowiedzialnie pozostać w pełni obsadzonym personelem podczas pracy na tak ograniczonych możliwościach", czytamy dalej w komentarzu do sprawy. 

Parki Disneya na Florydzie, w Paryżu, Szanghaju, Japonii i Hongkongu zostały ponownie otwarte, ale z ograniczoną liczbą miejsc, a oba parki w Kalifornii pozostają zamknięte, ponieważ ten stan walczy o spełnienie lokalnych wskaźników zdrowotnych, aby móc ponownie otworzyć swoją działalność. 

Zwolnienia dotkną przede wszystkim osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin. Disney stracił 4,72 mld dolarów w ciągu trzech miesięcy, do czerwca, co jest pierwszą kwartalną stratą spółki od prawie dwudziestu lat. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jas2
"Walt Disney zwolni 28 tys. osób"
A ja głupi myślałem, że Walt Disney nie żyje...
ajwaj
Dobrze to nie wyglada
Do tych 28.000 na bruku, dochodza rodziny, knajpy, sprzedawcy domów - samochodów,
detal, uslugi itd.
A to tylko maly kawalek branzy
+spadek PKB USA < -30 %
Byla se America
ubraliprezesa
Po to resetują system. W czerwcu spotkanie odnośnie resetu gospodarek. Oszczędności pójdą w piz**, ale nierentowne firmy, państwa i nieroby zaczną od zera zamiast mocnego minusa..
ajwaj odpowiada ubraliprezesa
sie znaczy
USA nie bedzie :)
FAKE imperium na dolarze z bibuly i petrodolarów,
co ich nie chca
I OK - czasy reala ida
ajwaj odpowiada ajwaj
szkoda
dzieciaki w Disneyu patrza takie tam komiksy,
smieszne byly i dla wiekszych
janekmaly
no to mamy "Where dreams come true" przez pandemię strachu... Ma ktoś dane z USA pokazujące że rzeczywiście w tym roku będzie o 210 tysięcy zgonów więcej niż normalnie w tym okresie? Bo Polskę to pomijam, 2500 ofiar "covid". 2000 to tygodniowo na raka umiera.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki