REKLAMA

Wall Street w górę trzeci dzień z rzędu

2020-08-04 23:52
publikacja
2020-08-04 23:52
fot. Javen / Shutterstock

Wtorkowa sesja trzeci raz z rzędu przyniosła wzrosty, chociaż w pierwszej części dnia indeksy znajdowały się pod kreską. Rynki śledzą najnowsze wyniki finansowe spółek oraz informacje dotyczące kolejnego pakietu stymulacyjnego w USA.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł 164 punkty, czyli 0,62 proc. i wyniósł 26.828,47 pkt.

S&P 500 zwyżkował 0,36 proc. i wyniósł 3.306,51 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,35 proc., do 10.941,17 pkt.

Akcje AIG spadały 5 proc. – spółka podała w raporcie za drugi kwartał, że zanotowała stratę w wysokości 7,9 mld USD.

Notowania Twittera spadły 2 proc. Dziennik „Financial Times” podał, że Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) prowadzi dochodzenie ws. prywatności na Twitterze, w którym możliwe jest orzeczenie o wysokiej karze grzywny.

Akcje Take-Two rosły 3 proc. Producent gier podał, że w II kw. skorygowany zysk na akcję wyniósł 2,30 USD wobec oczekiwanych 1,60 USD.

„Uważamy, że wygaśnięcie bodźca fiskalnego jest czynnikiem ryzyka dla rynku akcji w USA. Dane dotyczące zatrudnienia są w centrum uwagi w tym tygodniu, ponieważ zbliża się klif fiskalny, a rozprzestrzenianie się pandemii w stanach pasa słońca zaczyna wpływać negatywnie na aktywność gospodarczą” - napisali w raporcie stratedzy z BlackRock Investment Institute pod kierownictwem Mike'a Pyle'a.

sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin po dwugodzinnym poniedziałkowym spotkaniu ze spikerką Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i liderem Demokratów w Senacie Chuckiem Schumerem ws. pakietu stymulacyjnego ocenił, że zrobiony został niewielki postęp, a prezydent Donald Trump oczekuje zawarcia umowy.

„Myślę, że istnieje chęć zrobienia czegoś tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Schumer po spotkaniu.

Prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek, że rozważa podjęcie działań administracyjnych w celu przywrócenia moratorium na eksmisje, które wygasło 1 sierpnia.

Od 1 sierpnia wygasł dodatek do zasiłku dla bezrobotnych w wysokości 600 USD, a od piątku Kongres USA będzie miał przedłużoną przerwę w obradach. Media liczą, że dodatek zostanie podtrzymany w wysokości 400 USD, co byłoby kompromisem między propozycją Demokratów w postaci utrzymania dodatku do zasiłku w wysokości 600 USD, a pomysłem Republikanów, by obniżyć dodatkowe świadczenie do 200 USD. (PAP)

kkr/ pr/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Historycznie najgorszy wynik PKB to informacja nie w kij dmuchał. Na fali tej informacji ceny akcji powinny pójść przynajmniej 100% w górę do końca roku.
kimdzongtusk
Najważniejsze, że rynki są zadowolone. Reszta problemów nie istnieje .Przecież "rynki zawsze mają rację", czyli jeśli rosną to jest super.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki