Wall Street niezgodna co do perspektyw najlepszej waluty 2018 r.

Dalszy potencjał w rajdzie meksykańskiego peso widzi Goldman Sachs, nie zgadza się z nim jednak inna z najważniejszych instytucji Wall Street, Morgan Stanley.

Od początku roku peso umocniło się o 6,3 proc., najmocniej wśród 32 ważniejszych środków płatniczych świata, a meksykańska waluta pierwsze miejsce zajmuje także w horyzoncie miesięcznym i kwartalnym. Od 15-miesięcznego dołka sprzed dwóch miesięcy notowania peso do dolara odbiły już o 13 proc., sięgając 18,48 MXN za dolara.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań (Bankier.pl)

W poprzednich kwartałach peso mocno taniało najpierw przez zapowiedzianą przez prezydenta Donalda Trumpa renegocjację porozumienia handlowego NAFTA, a potem za sprawą obaw przed zwycięstwem w wyborach prezydenckich uważanego za populistę Andresa Manuela Lopeza Obradora (znanego jako AMLO). Rajd ulgi, spowodowany postępami rozmów w sprawie NAFTA oraz prorynkowymi deklaracjami prezydenta-elekta, będzie trwał, uważa bank Goldman Sachs. Z tym scenariuszem nie zgadza się tymczasem Morgan Stanley, inny z wielkich banków Wall Street.

 „Nawet przy dotychczasowej skali odbicia peso wygląda na niedowartościowane” – oceniają w datowanej na poniedziałek nocie do klientów stratedzy Goldmana Sachsa.

Ich zdaniem oprócz zmiany retoryki AMLO oraz korzystnego obrotu rozmów w sprawie NAFTA peso wspierać będzie polityka banku centralnego, która jest ostrożna nawet pomimo słabnącej inflacji. Umocnienie peso będzie przecinane korektami, a w ciągu roku jego skala powinna sięgnąć około 4 proc., zapowiadają specjaliści Goldmana Sachsa. Z tą prognozą nie zgadzają się jednak stratedzy Morgana Stanleya, według których korzystny przebieg rozmów w sprawie NAFTA znalazł już odzwierciedlenie w notowaniach peso, a zniżki notowań meksykańskiej waluty są bardziej prawdopodobne od zwyżek. W wydanej także w poniedziałek nocie specjaliści zalecili kupowanie za walutę meksykańską peso kolumbijskiego oraz rupii indyjskiej.

 „Nasz model jest o krok od wygenerowania sygnału sprzedaży peso” – piszą stratedzy Morgana Stanleya.

MWIE, Bloomberg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 sel

Dzisiaj nawet Polska wydobywa więcej srebra od USA , tylko nie potrafi tego wykorzystać i oddaje prawie całe swoje srebro według oszukańczych papierowych sterowanych notowań do J.P. Morgan za grosze .. Powinna stworzyć OPEC dla producentów srebra i zlikwidować oszustwa w notowaniach na papierowe srebro według którego sprzedaje się prawdziwy metal..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 sel

Meksyk wydobywa najwięcej srebra na świecie 5 razy tyle co USA ,a kiedyś dolar był mocny i wymienialny na srebro ,ale USA wydobywało 40% srebra na świecie, a dzisiaj 4-8%?.
Jeżeli zatrzymują srebro, waluta na pewno się umocni do wszystkich innych i do $ ,a jak sprzedają za grosze bankom z USA to będzie spadać , to samo złotówka..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD/MXN -0,15% 19,1858
2019-11-01 09:28:38
USD/PLN -0,09% 3,8738
2019-11-21 09:36:00
EUR/PLN -0,05% 4,2921
2019-11-21 09:36:00
EUR/USD 0,04% 1,1080
2019-11-21 09:36:00
CHF/PLN -0,05% 3,9119
2019-11-21 09:36:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil