REKLAMA

Wałęsa w Kongresie USA

2013-12-05 05:50
publikacja
2013-12-05 05:50

W amerykańskim Kongresie odbył się pokaz filmu Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Gościem honorowym uroczystości był sam Lech Wałęsa. Oprócz byłego przywódcy Solidarności na Kapitolu pojawili się między innymi senator Barbara Mikulski, były senator Chris Dodd oraz Zbigniew Brzeziński.

To był wieczór komplementów pod adresem Lecha Wałęsy. "Panie prezydencie. Zmienił Pan losy świata. Składamy Panu hołd. Niech bóg błogosławi Pana, Polskę i niezachwianą przyjaźń polsko-amerykańską" - mówiła senator Barbara Mikulski. Słów uznania dla Lecha Wałęsy nie szczędził były senator Chris Dodd. "Lech Wałęsa to człowiek o głębokich przekonaniach, z kręgosłupem i jasnym celem, a jednocześnie bardzo skromny i pełen pokory".

Lech Wałęsa 24 lata temu wygłosił w Kongresie słynne przemówienie, które rozpoczął słowami "My naród". Pytany, jak dziś zacząłby swoje wystąpienie, odpowiedział: "My naród podzielony". Przed pokazem filmu Andrzeja Wajdy na Kapitolu, Lech Wałęsa spotkał się z przewodniczącym Izby Reprezentantów Johnem Boehnerem. Jak powiedział, przekonywał swego rozmówcę do zwiększenia zaangażowania USA w sprawy świata.

Informacyjna Agencja radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/łp
Źródło:IAR
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki