REKLAMA

Wajda: dobrze byłoby przywrócić Wałęsie prestiż

2013-09-06 15:43
publikacja
2013-09-06 15:43

Andrzej Wajda chce, aby jego film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" przywrócił prestiż pierwszemu liderowi "Solidarności". Polski reżyser został wczoraj uhonorowany nagrodą Persol na festiwalu filmowym w Wenecji. Podczas imprezy odbyła się prapremiera obrazu o Lechu Wałęsie.

Andrzej Wajda podkreślił, że projekcja jego filmu w Wenecji jest swoistym nawiązaniem do premiery "Popiołu i diamentu", która również odbyła się w tym włoskim mieście. Reżyser ma nadzieję, że równie dobrze zostanie przyjęta produkcja o legendarnym przywódcy "Solidarności": "Chciałbym, żeby tutaj zaczęło się życie tego filmu dlatego, że dobrze byłoby przywrócić Lechowi jego prestiż i to, co zrobił dla nas" - przekonywał.

Andrzej Wajda zaznaczył, że scena wywiadu, jaki z Lechem Wałęsą przeprowadziła włoska dziennikarka Oriana Fallaci, jest aktualna również dziś. Jak powiedział, Wałęsa już wtedy przewidywał, że w wolnej Polsce jego rola będzie deprecjonowana.

Reżyser chwalił również odtwórców głównych ról - Roberta Więckiewicza i Agnieszki Grochowskiej, którzy wcielili się w małżeństwo Wałęsów. "Bardzo mi dopomogli w tym filmie, stworzyli coś, co byłoby nie do zrobienia bez tak utalentowanych i tak świadomych aktorów: - mówił Andrzej Wajda.

Film "Wałęsa. Człowiek z nadziei" wejdzie na ekrany polskich kin 4 października.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert, Wenecja/kd/dj
Źródło:IAR
Tematy
Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Zyskaj 300 zł i ciesz się kartą bez opłat

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~qwerty,s
a dlaczego tylko jemu? przeciez w PRL byly setki tysiecy roznego rodzaju donosicieli ,szpicli i innych roznego rodzaju parszywych swin ,im prestiz sie nie nalezy????? a jesli nie ,to dlaczgo,panie wajda?
~winda
Znowu MEDIA. Od początku media forowały Wałęsę na przywódce strajku; media robiły z niego bohatera, media przemilczały albo wręcz zachwycały sie głupotą, analfabetyzmem i bełkotem Wałęsy. MEDIA pchały go na prezydenta -a on: "nie chcem, ale muszem " - media pomijały idiotyzmy i złodziejstwa Znowu MEDIA. Od początku media forowały Wałęsę na przywódce strajku; media robiły z niego bohatera, media przemilczały albo wręcz zachwycały sie głupotą, analfabetyzmem i bełkotem Wałęsy. MEDIA pchały go na prezydenta -a on: "nie chcem, ale muszem " - media pomijały idiotyzmy i złodziejstwa Wałęsy na stanowisku prezydenta kraju.
Kiedy naród pojął, że Wałęsa to KREATURA , a jego otoczenie to zblazowani zdrajcy i jego miejsce jest w odosobnieniu - MENDIA znowu go windują.
Do tego windowania nawet największych złodziei - Amber Goldy - zaprzęgnęli.
Obrzydliwość.
~czarnecki
bolek ,olek i gajowy ...to cud okrągłostołowy..... czekamy na trylogie
~czarnecki
srajda takie rzeczy to POmiedzy parchami ... goje tego nie POjmą
~adsenior
Taa, wszystkich którzy uważają, że jest to kapuś, TW bolek, powinno się wsadzić do pierdla? Czy tak to uważasz "pieszczochu komuszy"???

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki