REKLAMA

WHO: liczba zakażeń koronawirusem rośnie po raz pierwszy od siedmiu tygodni

2021-03-01 19:07
publikacja
2021-03-01 19:07
fot. APIWAN BORRIKONRATCHATA / Shutterstock

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował w poniedziałek, że w ubiegłym tygodniu liczba zakażeń koronawirusem na świecie zaczęła rosnąć po raz pierwszy od siedmiu tygodni.

Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że przyczyną tej kolejnej rosnącej fali infekcji jest zarówno pojawienie się nowych wariantów koronawirusa, jak i fakt, że wielu ludzi "opuściło gardę" i przestało stosować się do nakazów sanitarnych.

Ponowny wzrost liczby zakażeń jest "rozczarowujący, ale nie zaskakujący" i wezwał rządy państw, by nie znosiły restrykcji mających ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

Szef WHO nazwał też "godnym pożałowania" fakt, że pewne zamożne państwa decydują się najpierw szczepić na Covid-19 tę część populacji własnego kraju, które nie należy do żadnej grupy ryzyka, zamiast zagwarantować szczepionki pracownikom służby zdrowia w innych krajach.

"Walczymy z globalnym kryzysem, który wymaga globalnej, spójnej i skoordynowanej reakcji" - podkreślił.

Tedros Adhanom Ghebreyesus apeluje od dłuższego czasu do zamożnych państw, które zamówiły dostawy szczepionek przekraczające ich obecne potrzeby, by udostępniły jak najszybciej swoje nadwyżki programowi COVAX.

Dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan ocenił, że liczenie na to, iż pandemia skończy się pod koniec tego roku jest "przedwczesne i nierealistyczne". Dodał jednak, że eksperci WHO "zaczynają otrzymywać dane, wskazujące na to, że szczepionka wpływa na (rozprzestrzenianie się) wirusa". (PAP)

fit/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
secundus
nie dotyczy Szwecji, Białorusi i większości krajów Afryki
dmamwas
Badanie: Długotrwałe stosowanie maski może przyczynić się do zaawansowanego raka płuc


Niedawne badania w czasopiśmie Cancer Discovery pokazuje, że wdychanie szkodliwych mikrobów może przyczynić się do zaawansowanego raka płuca u osób dorosłych.

Długotrwałe stosowanie masek na twarz może przyczynić
Badanie: Długotrwałe stosowanie maski może przyczynić się do zaawansowanego raka płuc


Niedawne badania w czasopiśmie Cancer Discovery pokazuje, że wdychanie szkodliwych mikrobów może przyczynić się do zaawansowanego raka płuca u osób dorosłych.

Długotrwałe stosowanie masek na twarz może przyczynić się do namnażania tych niebezpiecznych patogenów.

Mikrobiolodzy zgadzają się, że częste noszenie maski tworzy wilgotne środowisko, w którym drobnoustroje mogą rosnąć i rozmnażać się, zanim dotrą do płuc.
Te obce mikroby przemieszczają się następnie w dół tchawicy i w dwóch rurkach zwanych oskrzelami, aż dotrą do małych pęcherzyków powietrza pokrytych naczyniami krwionośnymi zwanymi pęcherzykami.

„Płuca od dawna uważano za sterylne, ale teraz wiemy, że mikroby towarzyszące jamy ustnej - mikroby, które normalnie występują w jamie ustnej - często dostają się do płuc w wyniku podświadomej aspiracji.” - Leopoldo Segal, autor badań i dyrektor Programu mikrobiomu płuc oraz profesor nadzwyczajny medycyny na Uniwersytecie Nowojorskim Grossman School of Medicine

Zgodnie z badaniem po wejściu do płuc drobnoustroje te wywołują reakcję zapalną w białkach znanych jako cytokina IL-17.


„Biorąc pod uwagę znany wpływ IL-17 i zapalenia na raka płuca, byliśmy zainteresowani ustaleniem, czy nagromadzenie komensali w jamie ustnej w okolicy płuc może prowadzić do zapalenia typowego dla IL-17 i wpływać na progresję raka płuca i rokowanie” - powiedział Segal.


Analizując mikroby płucne 83 nieleczonych dorosłych z rakiem płuc, zespół badawczy odkrył, że kolonie bakterii Veillonella, Prevotella i Streptococcus, które mogą być hodowane przez długotrwałe noszenie maski, są bardziej obfite u pacjentów z zaawansowanym rakiem płuc niż wcześniej gradacja.

Obecność tych kultur bakteryjnych wiąże się również z mniejszą szansą na przeżycie i zwiększonym wzrostem guza, niezależnie od stadium.

Ponadto badania nad hodowlą bakterii Veillonella w płucach myszy wykazały, że obecność takich bakterii prowadzi do rozwoju komórek immunosupresyjnych i zapalnych, takich jak cytokina IL-17.


„Biorąc pod uwagę wyniki naszych badań, możliwe jest, że zmiany w mikrobiomie płuc można wykorzystać jako biomarkery do przewidywania rokowań lub stratyfikacji pacjentów do leczenia”.


W miarę pojawiania się dowodów na długoterminowe skutki nakładania masek i blokad, lekarze i naukowcy zaczynają ponownie zastanawiać się, czy te autorytarne środki naprawdę nie wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Kanadyjski pracownik służby zdrowia o nazwisku Dr. Aji Joffe odkrył w analogicznym badaniu, że blokady powodują „co najmniej dziesięć razy” więcej szkody niż pożytku.


W niedawnym artykule roboczym naukowców z Harvard, Duke i John Hopkins Universities, naukowcy doszli do wniosku, że „dla populacji ogólnej wzrost wskaźników śmiertelności po pandemii COVID-19 wyniósł odpowiednio 0,89 i 1,37 oznacza miliony dodatkowych zgonów w następne 15 lub 20 lat ”.

Od początku przymusowego noszenia masek dermatolodzy ukuli termin „maskne”, aby opisać pojawianie się pryszczów w pobliżu ust spowodowanych przez maski, które zatykają pory olejem i bakteriami.
Może to być spowodowane zarówno maskami jednorazowymi, jak i materiałowymi.


Dentyści ostrzegają również przed zjawiskiem znanym jako „maska ​​usta”. Pacjenci zgłaszają się do gabinetu stomatologicznego ze wzrostem zapalenia dziąseł i próchnicy nawet o 50% w ciągu kilku miesięcy od pojawienia się zapotrzebowania na maskę.

Odkrycie to rzuca światło na coraz więcej dowodów uszkodzeń spowodowanych długotrwałym noszeniem maski.


Źródło:https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&pto=aue&rurl=translate.google.com&sl=de&sp=nmt4&u=https://connectiv.events/studie-langfristiger-maskengebrauch-kann-zu-lungenkrebs-im-fortgeschrittenen-stadium-beitragen/&usg=ALkJrhi5MHYx0B8Bfi74FkL_QsHFzaD2PA
8 luty 2021 !
mararok
O cholera, dobrze, że jednak jej nie zakładałem. Głupio by było umrzeć przez coś co miało chronić przed zgonem innych

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki