REKLAMA

WHO: drugi rok pandemii może być trudniejszy

2021-01-13 18:50
publikacja
2021-01-13 18:50
fot. Marek Lapis / FORUM

Drugi rok pandemii Covid-19 może być trudniejszy niż pierwszy, biorąc pod uwagę sposób rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczególnie na półkuli północnej, gdzie krążą bardziej zakaźne warianty - oświadczyła w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

"Wejście w drugi rok pandemii może być jeszcze trudniejsze, biorąc pod uwagę dynamikę transmisji" - powiedział dyrektor WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych Mike Ryan. Dodał, że według najnowszych danych w zeszłym tygodniu na całym świecie zgłoszono około pięciu milionów zakażeń koronawirusem, co oznacza wzrost w porównaniu z dwoma wcześniejszymi tygodniami.

"Po feriach zimowych w niektórych krajach sytuacja znacznie się pogorszy, a dopiero potem zacznie się poprawiać" - powiedziała Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO ds. Covid-19.

Obecnie, według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore, na całym świecie koronawirusem zakaziło się 91 838 572 osób, zmarło 1 968 343. (PAP)

zm/ akl/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
znawca_wszystkiego
Covid okazał się takim sukcesem że teraz już w nieskończoność aż do krwawej wojny będziemy tłamszeni lockdownami, terroryzowani przez reżim i modyfikowani genetycznie tzw. szczepionkami.
niedorzeczny
Dożyjemy jeszcze czasów gdy wprowadzą lockdown z powodu najazdu kosmitów. Oczywiście nie będzie wolno wyjść z domu żeby nie ryzykować kontaktu z wrogiem. Każdy kto w to nie będzie wierzył, będzie wyzywany od ciemnogrodu, bo przecież autorytety z tytułami naukowymi będą przekonywać że naprawdę mamy atak kosmitów.
carlito1
Żeby mi akcje jak ta pandemia głupoty rosły to oh hoho :)
janiejacek
Czyli: dajcie nam więcej pieniędzy.
slawekqs
A czwarty i piąty to dopiero będzie hehe inny wymiar lub nowa forma mutacji patrzcie na Szwecję na wszystkie dane ile ludzi umarło gdzie i jak to szło 12 miechów juz mija i co nowe brifingi konferencje naczelni lekarze straszonko u nas ministerstwa pracują pełną parą systemy i nawet licznik szczepień oczywiście śmierci A czwarty i piąty to dopiero będzie hehe inny wymiar lub nowa forma mutacji patrzcie na Szwecję na wszystkie dane ile ludzi umarło gdzie i jak to szło 12 miechów juz mija i co nowe brifingi konferencje naczelni lekarze straszonko u nas ministerstwa pracują pełną parą systemy i nawet licznik szczepień oczywiście śmierci tez nawet i tak chyba co niektórzy już zaczynają widzieć ten covid 19 cos nie halo
jes
To jeszcze ta instytucja "ciepłych posadek" istnieje?
paull2
Im to pasuje bo na tym zarabają. My też chcemy móc pracowaći to tylko normalnie!
hdrvn
piąty rok lockdownu będzie najgorszy, później już z górki
jo41
Nie masz racji, dopiero czwarty będzie gorszy. Na rynek pracy który istniał nie będzie wyjdą dzieci nie znające alfabetu....
harrytracz
Oj chyba szczepioneczka się nie sprzedaje jak trzeba i muszą straszyć

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki