REKLAMA

W wyborach prezydenckich w USA oddano już ponad 87 milionów głosów

2020-10-31 05:31
publikacja
2020-10-31 05:31
fot. MIKE SEGAR / Reuters

We wczesnym głosowaniu do piątku wzięło udział już ponad 87 milionów Amerykanów. To ponad 63 proc. z liczby obywateli USA, którzy zagłosowali w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Pod względem liczb bezwzględnych najwięcej głosów oddano w Kalifornii (ok. 9,2 mln), Teksasie (9 mln) oraz na Florydzie (7,8 mln). W dwóch stanach już więcej osób wypełniło karty wyborcze niż przed czterema laty. Są to Hawaje oraz Teksas.

Prezydent USA Donald Trump uważa, że masowe głosowanie w sposób korespondencyjny może przyczynić się od oszustw i wzywa swoich sympatyków, by przyglądali się procesowi. Demokraci obawiają się natomiast, że głosy wysłane pocztą nie spłyną do komisji na czas i proszą swoich sympatyków o głosowanie w lokalach wyborczych.

W wielu stanach karty wyborcze będą przyjmowane jeszcze po wtorku. Oznacza to, że jeśli rywalizacja będzie zacięta, to zwycięzcy wyborów nie poznamy w noc z wtorku na środę polskiego czasu.

To wzmaga obawy przed niepokojami społecznymi na ulicach amerykańskich miast. Zgodnie z sondażem ośrodka YouGov 56 proc. Amerykanów odczuwa lęk przed przemocą w okresie wyborczym. Pracownicy niektórych agencji rządowych w Waszyngtonie zostaną w noc wyborczą postawieni w stan gotowości do ochrony budynków rządowych. Podobne kroki planowane są w Kalifornii.

Na finiszu kampanii wyborczej ubiegający się o reelekcję prezydent USA Donald Trump odbędzie w trzy dni aż 14 wyborczych wieców. Cztery zaplanowano na sobotę w Filadelfii. Dzień później pięć - w Michigan, Iowa, Karolinie Północnej, Georgii oraz na Florydzie. We wszystkich z tych stanów Republikanin zwyciężył w 2016 roku. W poniedziałek - na dzień przed wyborami - Trump ma przedwyborcze spotkania w Karolinie Północnej, Pensylwanii, Wisconsin i dwa w Michigan.

Prezydent nie wyklucza, że wiece wyborcze odbędzie też we wtorek - w dzień wyborów.

Joe Biden, kandydat Demokratów do Białego Domu, podróżuje mniej niż jego wyborczy rywal. W piątek po raz pierwszy w kampanii odwiedził trzy stany. W sobotę będzie w Detroit w Michigan, gdzie wspierać go będzie były prezydent USA Barack Obama. W niedzielę i poniedziałek były wiceprezydent USA skupi się na Pensylwanii. (PAP)

mobr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (10)

dodaj komentarz
ajwaja
Jankesi to kraj wielkich mozliwosci
_______________
""Urzędnicy okręgu Broward ujawniają program rejestrowania zmarłych ludzi jako demokratów

Śledczy z Południowej Florydy odkryli plan zarejestrowania dziesiątków zmarłych osób jako wyborców demokratów.

Podczas gdy pod sfabrykowanymi nazwiskami
Jankesi to kraj wielkich mozliwosci
_______________
""Urzędnicy okręgu Broward ujawniają program rejestrowania zmarłych ludzi jako demokratów

Śledczy z Południowej Florydy odkryli plan zarejestrowania dziesiątków zmarłych osób jako wyborców demokratów.

Podczas gdy pod sfabrykowanymi nazwiskami nie żądano ani nie oddawano głosów, Washington Times zauważył, że "urzędnicy w Broward County, Demokratycznej Twierdzy i drugim najbardziej zaludnionym hrabstwie Florydy, ujawnili ten plan w ciągu lata""

https://www.breitbart.com/politics/2020/10/30/broward-county-officials-expose-scheme-to-register-dead-people-as-democrats/
lorelie
Znowu pełno czosnków na forum...
obiektywny_komentator
Jak widzę Koledzy poniżej zapakowani zapewne pod korek w napompowane spółki typu Allegro. I zaklinają rzeczywistość, bojąc się, że jak Biden wygra, to w USA giełda spadnie, więc i u nas silą rzeczy też. A prawda jest taka, że będzie raczej zdziwienie jak Trump wygra.
masekrut555
Trump wygra. To już zaplanowali dawno temu tak jak covida. W ten sposob bedzie mozna dalej kierować grupy blm na innych i napuszczać i dzielić ludzi. Masoński plan realizuje sie w najlepsze a baranki robią co im sie każe lub zasugeruje, zupelnie jak.. chociazby w Polsce! Idźcie barany na te ulice, za malo Was jeszcze na wprowadzenie Trump wygra. To już zaplanowali dawno temu tak jak covida. W ten sposob bedzie mozna dalej kierować grupy blm na innych i napuszczać i dzielić ludzi. Masoński plan realizuje sie w najlepsze a baranki robią co im sie każe lub zasugeruje, zupelnie jak.. chociazby w Polsce! Idźcie barany na te ulice, za malo Was jeszcze na wprowadzenie stanu wyjatkowego i wyprowadzenie calego woja na ulice...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
plutarch
grzegorzkubik już dał głos dla Trumpa, teraz czas na ajwaj, lorelie...
grzegorzkubik
Trump to jedyna dobra opcja dla świata.
max5000
Liczę na to, że Trump wygra. Jest to na rękę Chinom i Rosji. Biden to taki Obama bis. Potrafi tylko ładnie mówić i jest na pewno ulubieńcem mediów głównego nurtu na całym świecie.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki