PILNE

W tym roku ruszy budowa parku wodnego w Olsztynie

2008-04-08 15:29
publikacja
2008-04-08 15:29
8.4.Olsztyn (PAP)

- 111 mln zł ma kosztować budowa parku wodnego w Olsztynie, która rozpocznie się w tym roku. Ma to być największa inwestycja rekreacyjno-sportowa na Warmii i Mazurach.

Jak poinformował PAP we wtorek wiceprezydent Olsztyna Tomasz Głażewski, projekt budowy basenów z zapleczem rekreacyjnym będzie kosztował gminę 73 mln zł.

Ze środków unijnych dofinansowanie ma wynieść 33 mln zł, natomiast kolejne 5 mln zł ma pochodzić z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa oraz z kontraktu wojewódzkiego. Inwestycja ma być ukończona w 2010 roku.

Park wodny ma składać się z części sportowej, m.in. pełnowymiarowego (olimpijskiego) basenu o długości 50 m, basenu treningowego, służącego do nauki pływania, oraz części rekreacyjnej, wyposażonej m.in. w zjeżdżalnie, sztuczną rzekę, bicze wodne i brodziki.

Łączna powierzchnia użytkowa obiektu ma wynosić ponad 20 tys. m kw.

W Olsztynie są dwa małe baseny, a park wodny do tej pory nie powstał, choć były takie plany. Zawiązanie spółki na zasadzie partnerstwa prywatno-publicznego, która miała wybudować kilka lat temu aquapark, zakończyła się fiaskiem. (PAP)

ali/ pad/
Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki