REKLAMA

W trakcie demonstracji 1-majowej w Paryżu doszło do zamieszek. Policja użyła gazu

2022-05-01 17:12
publikacja
2022-05-01 17:12

W Paryżu podczas demonstracji 1-majowej w niedzielę doszło do zamieszek. Zakapturzeni manifestanci z anarchistycznego ruchu black bloc zniszczyli około 20 witryn sklepowych, agencję nieruchomości, bank oraz McDonald’s. Policja użyła gazu łzawiącego – podają media.

W trakcie demonstracji 1-majowej w Paryżu doszło do zamieszek. Policja użyła gazu
W trakcie demonstracji 1-majowej w Paryżu doszło do zamieszek. Policja użyła gazu
fot. SARAH MEYSSONNIER / / Reuters

Paryska demonstracja ruszyła w Paryżu w niedzielę po południu z Placu Republiki pod sztandarem „za pokój, wolności i przeciw regresji społecznej”. Manifestacja zorganizowana została przez związki zawodowe CGT-Unsa-FSU-Solidaires, do której dołączyły organizacje studenckie i licealistów Unef, VL, MNL i FIDL, z żądaniami wyższych płac, lepszych usług publicznych, ochrony socjalnej i transformacji ekologicznej kraju.

Od oficjalnej demonstracji odłączyło się kilkadziesiąt ubranych na czarno i zamaskowanych osób. Na ulicach przylegających do Bulwaru Woltera demonstranci próbowali wznieść barykadę. Policja użyła wobec nich gazu łzawiącego.

Idący na czele paryskiego pochodu sekretarz generalny centrali związkowej CGT Philippe Martinez podkreślił, że związkowcy nie zaakceptują proponowanej przez prezydenta Emmanuela Macrona reformy emerytalnej i nie zgodzą się na podwyższenie wieku emerytalnego do 65 lat z obowiązujących obecnie 62.

„Jesteśmy zdecydowanie przeciwni, i chcemy to powiedzieć, jakiejkolwiek formie podniesienia wieku emerytalnego” – wtórował mu sekretarz generalny FO Yves Veyrier.

We Francji rozpoczęły się negocjacje ugrupowań lewicowych dotyczące porozumienia w sprawie koalicji przed wyborami parlamentarnymi.

Z Paryża Katarzyna Stańko (PAP)

ksta/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
frank_deleos
Z podnoszeniem wieku emerytalnego jest problem ponieważ rząd chce złamać umowę społeczną. Na emeryturę powinno się przejść w wieku takim jaki był obowiązujący gdy wpłaciłeś pierwszą składkę do Zus. Powiem nawet więcej ZUS powinien rozesłać pismo z dokładną datą ( 65 czy 60 urodzin ) możliwości przejścia na emeryturę do każdego płatnika Z podnoszeniem wieku emerytalnego jest problem ponieważ rząd chce złamać umowę społeczną. Na emeryturę powinno się przejść w wieku takim jaki był obowiązujący gdy wpłaciłeś pierwszą składkę do Zus. Powiem nawet więcej ZUS powinien rozesłać pismo z dokładną datą ( 65 czy 60 urodzin ) możliwości przejścia na emeryturę do każdego płatnika składek. Nie ma zgody na łamanie umów społecznych. Od samego początku powinno być tak, że każdy sam podpisuje umowę z ZUS ( albo jego prywatnym odpowiednikiem ) i w tej umowie jest dokładna data przejścia na emeryturę. Wtedy skończyłyby się te manewry w podnoszeniem wieku emerytalnego.
zoomek
Więcej czarnych, jeszcze więcej.
jaszczura
jeszcze więcej putin-prowoków
and00 odpowiada jaszczura
Czyli co, mniej???
and00
Multi kulti
Oni już są wzbogaceni kultura magrebu

Powiązane: Francja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki