REKLAMA

W środę prezydent Komorowski dokona zmian w rządzie

2013-11-21 19:00
publikacja
2013-11-21 19:00

Kancelaria Prezydenta podała, że w środę Bronisław Komorowski dokona zmian w rządzie. Prezydent powoła Elżbietę Bieńkowską na wicepremiera, ministra infrastruktury i rozwoju oraz nowych ministrów: Mateusza Szczurka, Macieja Grabowskiego, Joannę Kluzik-Rostkowską i Andrzeja Biernata.

Jak powiedziała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek, zgodnie z zapowiedziami 27 listopada o godz. 10.30 prezydent powoła pięcioro ministrów. Z kolei - jak dodała - 3 grudnia w skład Rady Ministrów zostaną powołani europosłowie: Rafał Trzaskowski oraz Lena Kolarska-Bobińska.

W środę premier Donald Tusk poinformował, że do rządu wejdzie sześciu nowych ministrów, a dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zostanie wicepremierem, ministrem infrastruktury i rozwoju. Nowy resort powstanie z połączenia MRR oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Mateusz Szczurek będzie nowym ministrem finansów, Maciej Grabowski - środowiska, Rafał Trzaskowski - administracji i cyfryzacji, Joanna Kluzik-Rostkowska - edukacji, Lena Kolarska-Bobińska - nauki i szkolnictwa wyższego, Andrzej Biernat - sportu.

"Zaprzysiężenie obecnych kandydatów na ministrów odbędzie się 27 listopada u pana prezydenta. Nasi eurodeputowani, czyli Lena Kolarska-Bobińska i Rafał Trzaskowski zostaną zaprzysiężeni 3 grudnia ze względów na konieczność dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim" - wyjaśnił w środę rzecznik rządu Paweł Graś.

Z funkcji ministerialnych odejdą: wicepremier Jacek Rostowski, Marcin Korolec (który pozostanie w rządzie na stanowisku pełnomocnika do spraw negocjacji klimatycznych), Michał Boni, Krystyna Szumilas, Barbara Kudrycka i Joanna Mucha.

Pierwsze posiedzenie Rady Ministrów w nowym składzie odbędzie się 4 grudnia. (PAP)

eaw/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki