REKLAMA

W przyszłym tygodniu ruszą prace gabinetu cieni PO

2016-11-19 15:03
publikacja
2016-11-19 15:03

W przyszłym tygodniu mają ruszyć prace gabinetu cieni PO. Wcześniej jednak, w niedzielę, partyjni eksperci od finansów i gospodarki odniosą się do zaprezentowanej w piątek przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego "Konstytucji biznesu".

Grzegorz Schetyna / fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Konferencja czwórki posłów PO, "ministrów" w gabinecie cieni Platformy: Włodzimierza Nykiela (finanse), jego zastępczyni Izabeli Leszczyny, Marii Małgorzaty Janyski (gospodarka) oraz odpowiedzialnego za rozwój i infrastrukturę szefa klubu PO Sławomira Neumanna odbędzie się wczesnym popołudniem w siedzibie Platformy przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Politycy skomentują propozycje, o których mówił w piątek wicepremier Morawiecki.

W przyszłym tygodniu z kolei, we wtorek lub w czwartek, zbierze się gabinet cieni PO i wtedy formalnie ruszą jego prace. "To będzie prawdziwy gabinet w sensie nadzoru i opiniowania tego co, dzieje się w ministerstwach, takiego bardzo twardego i systematycznego. Będziemy też pokazywać, co trzeba zmienić, jakie prawo pisać, żeby lepiej rządzić" - podkreślił w sobotniej rozmowie z PAP szef Platformy Grzegorz Schetyna, który stanął na czele gabinetu cieni.

Politycy PO będą ponadto prezentować na bieżąco bilans rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Będziemy liczyć koszty - i dla budżetu, i dla gospodarstw domowych, pokazywać liczby, np. ile pieniędzy odpłynęło z giełdy" - zapowiedział szef PO.

Gabinet ma "obradować" regularnie; do końca roku zaplanowane są też kolejne konferencje poświęcone działalności rządu Beaty Szydło w poszczególnych obszarach funkcjonowania państwa. Na dalszym etapie w prace gabinetu Grzegorza Schetyny mają zostać włączeni m.in. europosłowie Platformy, samorządowcy i niezależni eksperci.

Gabinet cieni PO został zaprezentowany podczas czwartkowego posiedzenia Rady Krajowej ugrupowania. Zastępcami "premiera" Schetyny zostali była premier Ewa Kopacz i b. szef MON Tomasz Siemoniak. W składzie gabinetu znaleźli się również: szef klubu PO Sławomir Neumann (resort rozwoju i infrastruktury), Rafał Grupiński (kultura i dziedzictwo narodowe), Borys Budka (sprawy wewnętrzne i administracja), Czesław Mroczek (obronność), Rafał Trzaskowski (sprawy zagraniczne), Krzysztof Brejza (sprawiedliwość), Włodzimierz Nykiel (finanse), Urszula Augustyn (edukacja), Piotr Wach (nauka i szkolnictwo wyższego), Tomasz Grodzki (zdrowie).

"Ministrami" w gabinecie PO są ponadto: Michał Szczerba (polityka senioralna), Jarosław Duda (praca i polityka społeczna), Arkadiusz Marchewka (cyfryzacja), Jacek Protas (minister ds. samorządów), Dorota Niedziela (rolnictwo), Ireneusz Raś (sport i turystyka), Gabriela Lenartowicz (środowisko), Tadeusz Aziewicz (gospodarka morska), Małgorzata Janyska (gospodarka), Zdzisław Gawlik (energia). Monika Wielichowska jest w gabinecie cieni pełnomocniczką ds. równego statusu, sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski - szefem Komitetu Stałego, a skarbnik Mariusz Witczak - szefem KPRM.

W "Konstytucji biznesu" Mateusza Morawieckiego znalazły się m.in. zasada: "co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone", zasada pewności prawa gwarantująca, że raz przyjęta interpretacja prawa nie będzie przez urzędy zmieniana, "ulga na start" dla początkujących przedsiębiorców. Pozostałe filary "Konstytucji biznesu" to m.in. wprowadzenie działalności nierejestrowej dla przychodów miesięcznych do 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, która nie będzie uznawana za działalność gospodarczą, likwidacja numeru REGON - przedsiębiorca w kontaktach z urzędami ma posługiwać się wyłącznie numerem NIP, oraz powołanie Rzecznika Przedsiębiorców.

Marta Rawicz (PAP)

mkr/ as/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (40)

dodaj komentarz
~wer
W końcu PO schowa się w cień i będzie spokój.
~man
Np. "Wyborcza" gadzinówka..
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3790
~kar
RUDO-CZERWONA Targowica za brukselskie stołki i srebrniki gotowa jest na każde świństwo!
Swetru i jego obrzydliwie zakłamana ferajna to marnie zakamuflowani żołnierze zdychającej
partii wina, cygar i tysięcy afer (PO). Popierają ich ubeckie pokolenia dominujące w zakłamanych i manipulujących gadzinówkach WSI24
RUDO-CZERWONA Targowica za brukselskie stołki i srebrniki gotowa jest na każde świństwo!
Swetru i jego obrzydliwie zakłamana ferajna to marnie zakamuflowani żołnierze zdychającej
partii wina, cygar i tysięcy afer (PO). Popierają ich ubeckie pokolenia dominujące w zakłamanych i manipulujących gadzinówkach WSI24 i GW. Razem widać ich na antydemokratycznych spędach KOD-omitów. Polacy zaprzańcami gardzą.
~cv
Wpadnijcie do Pitery ona ma szuflady pełne ustaw, bedzie jak znalazł :)
~cv
To jeszcze z czasów jak byli w opozycji do poprzedniego rządu PiS.
Ówczesny gabinet cieni :)
Wtedy Pitera już się chwaliła szufladami pełnymi ustaw.
I jak dojdą do władzy to dopiero będzie.
Tylko jak doszła do władzy jakoś ani jedna się nie znalazła.
Ani jedna.
~NYT
Nachapali się przez te 8 lat tyle , że przez następne osiem mogą nic nie robić tylko przeszkadzać w rządzeniu innym. Ale to małe piwo. Największe k-stwo to zdrada własnej ojczyzny obcemu hegemonowi, który milionami mordował Polaków w ostatniej wojnie i do tej pory nie zapłacił za to ani "centa". Polacy Nachapali się przez te 8 lat tyle , że przez następne osiem mogą nic nie robić tylko przeszkadzać w rządzeniu innym. Ale to małe piwo. Największe k-stwo to zdrada własnej ojczyzny obcemu hegemonowi, który milionami mordował Polaków w ostatniej wojnie i do tej pory nie zapłacił za to ani "centa". Polacy to dobry i gnuśny naród , zniesie wszystko nawet zdradę racji stanu komuchów - Czesi i Niemcy zrobili dekomunizację i mają dziś spokój , a u nas całe to po SB-ckie dziadostwo miesza się z postkomuną na pochodach KOD i śmieje sie w nos ludkowi, który zawierzył TW Bolkowi potrafiącemu za kasę wydawać wlasnych kolegów SBcji. Tfu.
~FraneKKabanos
Jakim prawem ci zdrajcy i sprzedawczycy z PO chodzą wolno po ulicach ? To jest skandal i woła o pomstę do nieba, trzeba im w trybie natychmiastowym skonfiskować majątki, pozamykać do więzień a tym szczególnie "zasłużonym" w niszczeniu Polski i Polaków zafundować karę śmierci ku przestrodze dla innych wrogów Jakim prawem ci zdrajcy i sprzedawczycy z PO chodzą wolno po ulicach ? To jest skandal i woła o pomstę do nieba, trzeba im w trybie natychmiastowym skonfiskować majątki, pozamykać do więzień a tym szczególnie "zasłużonym" w niszczeniu Polski i Polaków zafundować karę śmierci ku przestrodze dla innych wrogów Narodu Polskiego.
~mlody
Z przyjemnoscia patrze na rozkladajace sie zwloki tego gnijacego trupa o nazwie Partia Oszustow. Choc trzeba przyznac ze smierdzi niesamowicie
~500900
szkoda ze PO za swoich zadów nie zwracało na swoje wydatki na co wydawali publiczne pieniadze ile wyprali pieniedzy na giełdzie p.w i co robili przez 8 lat!tak przyrośli do swoich stołków że byli tacy pewni! teraz jak warchlaki kwiczą jak odciagnęli ich od koryta .Najlepiej niech zejdą do podziemia i nie przeszkadzają szkoda ze PO za swoich zadów nie zwracało na swoje wydatki na co wydawali publiczne pieniadze ile wyprali pieniedzy na giełdzie p.w i co robili przez 8 lat!tak przyrośli do swoich stołków że byli tacy pewni! teraz jak warchlaki kwiczą jak odciagnęli ich od koryta .Najlepiej niech zejdą do podziemia i nie przeszkadzają i się cieszą że za darmo pobierają wynagrodzenia za brak pomysłów i perspektyw dla polski i polaków.
~Eskimos
Byłem pewny, że znajdą się jacyś obrońcy tych szczurów, a tu ani jednego pozytywnego komentarza.i dobrze.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki