W przyszłym roku za prąd zapłacisz więcej

Nawet o kilkanaście procent mogą wzrosnąć w przyszłym roku rachunki za energię elektryczną - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Gazeta przypomina, że lada dzień ruszą negocjacje sprzedawców prądu i Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie wysokości stawek na przyszły rok.

energetyka
Image licensed by Ingram Image

Koncerny dostarczające energię dla ponad 15 mln klientów indywidualnych mogą zażądać wyjątkowo wysokich podwyżek. Mają na to dobre argumenty. Minister gospodarki podpisał rozporządzenie, które od stycznia przyszłego roku obcina wsparcie dla elektrowni spalających drewno wysokiej jakości, jakie wykorzystuje przemysł drzewny. Oznacza to, że elektrownie zostaną pozbawione części dopłat dla producentów zielonej energii, bo na rynku brakuje innych rodzajów biomasy, którymi można zastąpić drewno.

»Zysk z energetyki dla cierpliwych


Dodatkowo producenci energii będą ponosić większe kary za niedostateczny udział odnawialnych źródeł energii w produkcji. Wchodzi też w życie system białych certyfikatów dla energetyki, który również uderzy w finanse firm, które dodatkowe koszty będą chciały przerzucić na swoich klientów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Dziennik Gazeta Prawna"/łp/kry
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~jeszczelepiej

A będzie jeszcze lepiej. Spółki dystrybucyjne dostały zielone światło do prezesa URE na obciążanie kosztami wprowadzenia smart meteringu klientów końcowych.
Ironia, instytucja powołana do ochrony klientów zgadza się na ich wyciskanie jak cytrynkę.

! Odpowiedz
0 1 ~POlska dziwka

najlepsze jest to ze kkk........naprzemian oddaja sobie władze tak było ustalone przy kanciastym stole(tzw. układ z komuchami) przez naczelna kk ..we ''bolka''

! Odpowiedz
0 1 ~Obserwator

Dalczego za nieudolność menadżerską producentów energi za co zostaną ukarani finansowo mają płacić konsumenci ?

! Odpowiedz
0 1 ~wolny

konsument w prlu = baran....... w koncu mamy komune o 1945 roku sami im to zpewnilisci drodzy wyborcy smieci politycznych

! Odpowiedz
1 0 ~Europejczyk

Wysoka akcyza na nośniki energii i paliwa dobija gospodarkę w kryzysie spowodowanym importem bezrobocia z Azji. Energia i paliwa były by tańsze i zwiększyły by konkurencyjność polskiej gospodarki gdyby nie akcyza. Zamiast akcyzy na paliwa i surowce powinno się wprowadzić akcyzę na wszelkie towary z importu z wyjątkiem towarów innowacyjnych. Więcej pieniędzy w budżecie, większe pole do rozwoju własnej gospodarki i w efekcie mniejsze bezrobocie.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil