W poniedziałek wieczorem wrócą do Polski klienci biura Intertour

W poniedziałek wieczorem wrócą do Polski pierwsi turyści, klienci zarejestrowanego w Krakowie biura podróży Intertour, które w piątek ogłosiło niewypłacalność. Za granicą przebywają 173 osoby, wysłane na wakacje przez tego operatora.

(fot. HH / Bankier.pl)

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w sobotę rano wyjechały na Bałkany autobusy zorganizowane przez samorząd województwa. W niedzielę wieczorem wyruszy nimi w drogę powrotną do Polski 69 osób - 24 z Bułgarii, 23 z Czarnogóry i 22 z Chorwacji.

Pierwsza grupa przyjedzie autokarem z Bułgarii do Katowic, Bielska-Białej i Krakowa w poniedziałek późnym wieczorem, tuż po nich dotrą turyści z Chorwacji i Czarnogóry. W tych państwach pozostanie jeszcze 104 turystów - będą oni wracać autobusami do Polski 7 i 12 sierpnia.

W piątek zarejestrowane w Krakowie biuro podróży Intertour złożyło do Marszałka Województwa Małopolskiego oświadczenie o niewypłacalności. Biuro posiada gwarancję ubezpieczeniową dla organizatorów turystyki wystawioną przez Towarzystwo Ubezpieczeń Inter Polska S.A . Środki z tej gwarancji pokryją koszty powrotu turystów do kraju. O zwrot wpłat mogą się strać także osoby, których wycieczki nie doszły do skutku. Według wstępnych informacji takich osób jest ok. 250.

Wszelkie informacje na ten temat i formularz zgłoszenia szkody z umowy gwarancji ubezpieczeniowej są dostępne na stronie www.malopolskie.pl. (PAP)

rgr/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~andrea

No cóż jeżeli nie ma komentarza , to znaczy ,że komentarz nasuwa się sam ! Może tak do Grecji za 500 PLN !? Lub inne ciekawsze oferty !? Zapraszam do Kyzył , ktoś wie gdzie to jest ? Gratis !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne