REKLAMA
PIT 2023

W co i jak inwestować w 2021 r. [PODCAST]

Grzegorz Nawacki2021-01-08 06:58Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"
publikacja
2021-01-08 06:58
W co i jak inwestować w 2021 r. [PODCAST]
W co i jak inwestować w 2021 r. [PODCAST]
fot. echoevg / / Shutterstock

Czy lepiej w tym roku postawić na akcje, obligacje czy surowce? Czy będzie z cenami mieszkań i czynszami najmu? Jak zacząć inwestować - o tym jest najnowszy odcinek podcastu Puls Biznesu do słuchania.

Choć w 2020 r. mieliśmy kryzys gospodarczy, to był to jednocześnie świetny rok do inwestowania. Na giełdzie można było zarobić krocie - najlepsza spółka dała zarobić astronomiczne 4141 proc., a choćby na akcjach Allego można było zarobić ponad 50 proc. w jeden dzień. Przeciętny fundusz akcji polskich przyniósł ponad 20 proc. zysku, obligacyjny ponad 6 proc. Z kolei na rynku mieszkaniowym załamał się wieloletni trend wzrostowy. Pytanie, na co postawić w 2021 r.? Co będzie się działo z gospodarką i jak to wykorzystać do zarabiania tłumaczy Ignacy Morawski, główny ekonomista “PB”. Jaka będzie sytuacjach na rynkach, prognozuje Wojciech Białek, najbardziej doświadczony analityk w Polsce. Ile będzie można zarobić na obligacjach, analizuje Emil Szweda z portalu Obligacje.pl. Na jakie fundusze postawić w tym roku - mówi Rafał Bogusławski, dyrektor w Analizy Online. Czy zakup mieszkania na wynajem to wciąż dobra inwestycja, tłumaczy Anna Karaś, analityk Cenatorium a Krzysztof Kolany, główny analityk Bankier.pl, opowiada o tym, czy warto inwestować w złoto i radzi, jak inwestować by zarabiać.

Źródło:
Grzegorz Nawacki
Grzegorz Nawacki
Redaktor naczelny "Pulsu Biznesu"

W gazecie od marca 2006 r. Najpierw jako dziennikarz zajmujący się tematyką rynku kapitałowego, funduszy inwestycyjnych, emerytalnych, ubezpieczeniami, private equity. Od lutego 2011 r. byłem zastępcą redaktora naczelnego, a od maja 2016 r. również naczelnym pb.pl. W 2009 r. zostałem uznany Dziennikarzem Roku przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami, w 2007 r. zdobyłem nagrodę Debiut Roku w konkursie organizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Jestem inicjatorem akcji #jedzjabłka, absolwentem wydziału dziennikarstwa w Collegium Civitas. Uwielbiam sport w każdej postaci.

Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
uczen_manueli_g
Można prosić o likwidację tego podkładu muzycznego?
Nie można się skupić na wróżbach prelegentów.
handelpro
Przemysł zbrojeniowy. Zacznę od linii defensywnej na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Od Północy: Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, w Polsce to Linia Curzona dalej Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja. Fortyfikacja oparta na wschodnich liniach demarkacyjnych wymienionych wyżej wymienionych Państw w dobie obecnego Star Przemysł zbrojeniowy. Zacznę od linii defensywnej na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Od Północy: Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, w Polsce to Linia Curzona dalej Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja. Fortyfikacja oparta na wschodnich liniach demarkacyjnych wymienionych wyżej wymienionych Państw w dobie obecnego Star Wars. Wielkie wierze z olbrzymimi działami na pociski grafitowe, wodorowe, laserowe. Podziemne garnizony z lotniskami zarówno cywilnymi oraz militarnymi, magazyny z bronią, laboratoria, centra logistyczne. Mysz się nie prześlizgnie, szczególnie przed działami dalekiego zasięgu oraz liniowej, masowej strefie nie do przebycia, strefie śmierci wroga. Wojna będzie nie unikniona i na pewno będzie krwawa. Przy okazji wojny każdy załatwi swój narodowy interes, który zawsze był cegiełką obecnego LOCKDOWN, a która doprowadziła do niego oraz przyszłej wojny.
mooooo
Ja inwestuje w domy pogrzebowe w usa.
kalejdoskop1
Mógłby ktoś wrzucić listę? :)
33karol33
kiedy widzę to co się dzieje na giełdach, zwłaszcza w USA to przypominają mi się słowa Buffeta, że stopy procentowe działają na giełdę jak grawitacja. Teraz grawitacja jest jakby wyłączona.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki