W ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Hiszpanii wzrosła o 812

Pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem liczba ofiar śmiertelnych wskutek Covid-19 wzrosła w Hiszpanii o 812 - do 7340, poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju.

(Shutterstock)

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zakażeń koronawirusem zwiększyła się w Hiszpanii o ponad 6,3 tys. - do prawie 85,2 tys.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej statystyki resortu zdrowia przedstawiła nieoczekiwanie rzeczniczka rządowego Centrum Koordynacji Ostrzegania i Nagłych Przypadków (CCAES), wyjaśniając, że jej szef, Fernando Simon, zachorował wskutek zakażenia koronawirusem.

Tymczasem minister zdrowia Salvador Illa przypomniał w poniedziałek, że od rana do 9 kwietnia w Hiszpanii obowiązuje zakaz opuszczania domów przez pracowników instytucji i firm, których działalność nie jest niezbędna dla funkcjonowania państwa.

Illa przedstawił też nowe zasady organizacji obrzędów pogrzebowych, mające na celu ograniczenie zakażeń podczas tych wydarzeń. Zapowiedział, że w całym kraju do odwołania zakazane zostało otwieranie trumien ofiar koronawirusa oraz organizowanie przy nich przed pochówkiem spotkania dla bliskich zmarłego.

Minister zdrowia wyjaśnił, że od poniedziałku w całej Hiszpanii w pogrzebie zmarłego wskutek pandemii koronawirusa uczestniczyć będą mogły tylko trzy osoby z jego rodziny lub grona przyjaciół.

Illa przypomniał też, że w związku z obowiązującym w Hiszpanii stanem zagrożenia epidemicznego zakłady pogrzebowe nie mogą podnosić cen pochówku powyżej tych praktykowanych przed 14 marca. Odnotował, że niektóre firmy próbowały wykorzystać większą liczbę pogrzebów wynikającą z pandemii do podniesienia kosztów pochówku.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil