W bankach coraz więcej klientów z Ukrainy

zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Obywatele Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców wśród klientów indywidualnych wszystkich banków, które zgodziły się udostępnić nam dane na ten temat. W relacji do poprzedniego kwartału wyraźnie widać, że instytucjom przybywa klientów z obywatelstwem innym niż polskie.

Wśród banków, które podzieliły się z nami wynikami w tym zakresie, najliczniejszą grupę klientów indywidualnych - obcokrajowców raportuje Bank Zachodni WBK. Blisko 125 tys. osób korzystających z produktów tej instytucji na koniec IV kw. 2017 r. to wynik daleko lepszy niż w przypadku największego banku na polskim rynku - PKO BP informuje bowiem o ok. 90 tysiącach klientów - obcokrajowców po IV kw. 2017. Nieco gorszy wynik, choć nadal na poziomie kilkudziesięciu tysięcy, odnotował na zamknięcie minionego roku Raiffeisen Polbank (65,5 tys. klientów z obywatelstwem innym niż polskie).

Nie wszystkie instytucje chcą dzielić się informacjami o liczebności obywateli Ukrainy w gronie swoich klientów. Te, które takie dane nam pokazały, cieszą się coraz większym zainteresowaniem obywateli naszego wschodniego sąsiada. Na koniec roku 2017 liczba klientów z Ukrainy wzrosła kdk w Banku Pocztowym, BGŻ BNP Paribas, Credit Agricole i Raiffeisen Polbanku. W dwóch z tych instytucji kwartalny przyrost sięgnął ok. 8 tysięcy klientów.

Liczba obywateli Ukrainy wśród klientów indywidualnych – obcokrajowców

Bank

IV kw. 2017

III kw. 2017

Zmiana kdk

Bank Pocztowy

4800

4400

400

Bank Zachodni WBK

Bank nie podaje takich danych

BGŻ BNP Paribas

20 077

12 000

8077

Credit Agricole

2215

762

1453

PKO Bank Polski

Bank nie podaje takich danych

Raiffeisen Polbank

50 327

42 218

8109

*liczone jako pierwszy lub kolejny współwłaściciel konta

Źródło: PRNews.pl

Przypomnijmy: w związku z coraz większą liczbą obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce, w ciągu ostatniego roku banki dość wyraźnie zmieniły podejście do tej grupy, dostosowując obsługę do potrzeb osób posługujących się językiem ukraińskim. O ofercie poszczególnych instytucji w tym zakresie piszemy tutaj.

Pełna treść raportu nt. liczby obcokrajowców wśród klientów banków jest dostępna w serwisie PRNews.pl.

Malwina Wrotniak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Przeczytaj też

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 luckow

Jak banki odzyskują dług od dłużników z innych krajów ?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl