REKLAMA

W Warszawie powstał prywatny skarbiec ze skrytkami na wynajem

2021-01-20 11:32
publikacja
2021-01-20 11:32
Mennica Skarbowa

W podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie powstał prywatny skarbiec, w którym można wynająć skrytki.

Skrytki uruchomiła Mennica Skarbowa, spółka notowana na GPW.  Jak tłumaczy, dla niej to nowe źródło dochodów i możliwość poszerzenia bazy klientów kupujących złoto.

/ Mennica Skarbowa

Jak tłumaczą twórcy skarbca, oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, ale także firm. W skrytkach można przechowywać zarówno gotówkę, złoto, cenne monety, rodzinne precjoza, biżuterię jak i papiery wartościowe, dokumenty czy dzieła sztuki. Docelowo w skarbcu - prowadzonym przez partnera Mennicy Skarbowej spółkę Bezpieczny Skarbiec - ma zostać uruchomionych około 8000 skrytek różnej wielkości. Skrzynki depozytowe można wynajmować na dłuższy okres, ale i jedynie na miesiąc.

Oprócz zabezpieczeń wszystkie przedmioty przechowywane w depozytowych skrytkach komercyjnych objęte są dodatkową polisą ubezpieczeniową. Depozyt może być również monitorowany on-line przez klienta za pośrednictwem zaawansowanych systemów lokalizujących. Depozyt można otworzyć przez 24 godziny na dobę. Ze względów bezpieczeństwa i potrzeby zachowania anonimowości klientów, w skarbcu może przebywać tylko jeden klient w tym samym czasie.

Skrytki depozytowe skarbca objęte są całodobowym nadzorem ochrony oraz systemem zaawansowanych technologii zabezpieczeń. Większość skrzynek jest wyposażonych między innymi w dwa różne zamknięcia, w tym tracking GSM wyspecjalizowanego systemu GPS, co zwiększa kontrolę dostępu i poziom bezpieczeństwa - zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego. System GPS, w który wyposażone są skrytki, pozwala m.in. na śledzenie w czasie rzeczywistym całej trasy depozytu, w przypadku potrzeby wyniesienia go przez klienta poza teren skarbca. Ta usługa jest uruchamiana na życzenie klienta. Poza kwestią bezpieczeństwa, istotna jest tu wygoda użytkowania poprzez dedykowaną aplikację mobilną, która umożliwia kontrolę położenia depozytu również z poziomu urządzeń mobilnych, na przykład telefonu. System rejestruje również pełną historię otwarć i zamknięć skrytki.

źródło: informacja prasowa

Źródło:Bankier24
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
kaitek54
W Austrii w grudniu było kontrolowanie bezpieczeństwa skrytek przez przestępców okradziono100 nagroda 10000eur
andregru
Czy nasze "kochane" państwo może dobrać się za pomocą aktów prawnych do tych skrytek ?
jpelerj
W Katowicach już jest od 2017 roku.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki