W USA aresztowano Syryjczyka podejrzanego o planowanie ataku na kościół

2019-06-20 04:53
publikacja
2019-06-20 04:53

W USA aresztowano w środę syryjskiego uchodźcę pod zarzutem terroryzmu. Mężczyzna podejrzany jest o planowanie ataku na kościół w Pensylwanii w imieniu Państwa Islamskiego - poinformował amerykański Departament Sprawiedliwości.

/ fot. Kevin Coombs / Reuters

Według władz Mustafa Mousab Alowemer, który przybył do USA z Syrii jako uchodźca w 2016 roku, planował atak bombowy na kościół w dzielnicy North Side w Pittsburghu.

"21-latek planował przeprowadzić w imieniu Państwa Islamskiego atak na kościół, w którym mógłby zabić i ranić wielu ludzi" - powiedział przedstawiciel Federalnego Biura Śledczego Michael McGarrity.

"FBI bardzo poważnie traktuje ataki na kościoły i inne instytucje religijne, a my wykorzystamy wszystkie środki, aby powstrzymać ataki terrorystyczne przeciwko nim" - zapewnił McGarrity.

Podejrzany rzekomo ujawnił dokumenty instruktażowe dotyczące użycia materiałów wybuchowych mężczyźnie, którego uważał za sympatyka Państwa Islamskiego (IS), a który w rzeczywistości był działającym pod przykryciem agentem FBI. Syryjczyk miał także przygotować szczegółowy plan ataku, do którego miało dojść w lipcu, oraz mapę okolicy, w której znajduje się kościół, z zaznaczonymi drogami dojazdowymi.

Według prokuratury na początku czerwca Alowemer kupił materiały, które mógłby zostać wykorzystane do budowy bomby. Chodzi m.in. o gwoździe, baterie i produkty zawierające substancje chemiczne.

Agencja AFP przypomina, że 27 października ubiegłego roku w ataku na synagogę w Pittsburghu zginęło 11 osób. Był to najbardziej krwawy atak na społeczność żydowską w USA. Jego sprawcy, Robertowi Bowersowi, postawiono 29 zarzutów. Grozi mu kara śmierci. 

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
raficus
Cóż to za uchodźców w dzisiejszych czasach mamy, ze zamiast uciekać od przemocy z własnych krajów i szukać azylum w krajach bezpiecznych ci pseudo „uchodźcy” są powodem i źródłem przemocy w zachodniej Europie czy USA.
Niestety, żaden incydent ani kolejny dowód nie zmieni myślenia zrytych lewackich głów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki