W Sopocie rozpoczęło się spotkanie Rady Unii Europejskiej do spraw Zdrowi

2011-07-05 09:16
publikacja
2011-07-05 09:16
To pierwsze z serii nieformalnych spotkań Rady w Polsce. Podczas dwóch dni ministrowie zdrowia krajów Unii, przedstawiciele Komisji Europejskiej z komisarzem do spraw zdrowia będą omawiali najważniejsze dla wspólnoty tematy z zakresu zdrowia.

Rzecznik polskiej prezydencji Konrad Niklewicz podkreśla, że ministrowie będą poruszać szeroki zakres tematów od wpływu diety na stan zdrowia do problematyki epidemii wywołanej bakterią E-coli. Uczestnicy spotkania będą też dyskutować na temat rozwoju transplantologii, doświadczeń w walce z dopalaczami, czy wykorzystaniem internetu w promocji zdrowia.

Konrad Niklewicz zaznacza, że nie należy się spodziewać konkretnych rozwiązań przyjętych podczas sopockiego spotkania Rady Unii Europejskiej do spraw zdrowia. Rzecznik przypomina, że decyzje są podejmowane na formalnych posiedzeniach Rady Unii Europejskiej, a nieformalne spotkania w miastach państwa pełniącego prezydencję stanowią forum do dyskusji politycznej. "Taka dyskusja jest niezbędna, bo to ona przygotowuje późniejsze decyzje" - dodaje Niklewicz.

W lipcu w Sopocie od będzie się aż dziewięć nieformalnych spotkań ministrów Unii Europejskiej, między innymi pracy i środowiska i sprawiedliwości.

Źródło:IAR
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki