W Rosji ponad 300 nowych zakażeń koronawirusem

W Rosji w ciągu ostatniej doby wykryto 302 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łączna liczba zakażeń wzrosła do 1836 - poinformował w poniedziałek sztab powołany przez władze. Najwięcej nowych przypadków odnotowano w Moskwie - 212 w ciągu ostatniej doby.

Tym samym liczba zakażonych w stolicy Rosji przekroczyła 1200.

Zgodnie z danymi z poniedziałku koronawirus odnotowano w 71 z ponad 80 regionów Federacji Rosyjskiej. Wiele nowych przypadków zarejestrowano w republice Komi - 15, osiem zachorowań potwierdzono w Petersburgu.

32 pacjentów z koronawirusem w całym kraju jest w stanie ciężkim - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Michaił Muraszko.

Do tej pory w Rosji zmarło dziewięć osób z Covid-19. Od początku pandemii wyzdrowiało 66 osób i zostały one wypisane ze szpitali.

Rosja od poniedziałku zamknęła przejścia graniczne. W Moskwie władze zarządziły obowiązkową samoizolację. Wyjść z domu można do pracy, najbliższego sklepu spożywczego oraz apteki. A także w przypadku konieczności nagłej pomocy medycznej - gdy występuje zagrożenie dla życia lub zdrowia. Można wyjść też na spacer z psem - jednak tylko na odległość 100 metrów od miejsca zamieszkania oraz po to, by wyrzucić śmieci. (PAP)

awl/ kgod/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil