W Rosji najmniej zgonów na koronawirusa od końca czerwca

2020-07-12 14:17
publikacja
2020-07-12 14:17
fot. Donat Sorokin / TASS

130 osób zmarło w Rosji w ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia koronawirusem - poinformował w niedzielę sztab ds. walki z epidemią. Jest to najniższy dobowy przyrost zgonów od 29 czerwca. Łączna liczba przypadków śmiertelnych Covid-19 wynosi teraz 11 335.

W ciągu minionej doby odnotowano w Rosji 6615 nowych zakażeń. Rekordowy przyrost zarejestrowano w obwodzie swierdłowskim na Uralu, gdzie w ciągu doby wykryto 286 nowych przypadków. Liczba zakażeń w całej Rosji od początku pandemii, która pociągnęła za sobą 12,75 mld zakażeń i 564 tys. zgonów na całym świecie, wynosi teraz 727 162.

Spośród nich wyleczono dotąd 501 061 pacjentów, z których 3615 opuściło szpitale w ciągu minionej doby.

Trwają prace nad szczepionką na koronawirusa. W Moskwie w Uniwersytecie Medycznym im. Seczenowa - najstarszej uczelni medycznej - testy zakończyły się sukcesem - poinformował w niedzielę przedstawiciel uczelni, Wadim Tarasow. Inny naukowiec Aleksandr Łukaszew wyjaśnił, że ochotnicy, którzy brali udział w badaniach, czują się dobrze i tylko u niektórych po przyjęciu szczepionki podniosła się temperatura. Pierwsza grupa ochotników zostanie wypisana ze szpitala 15 lipca, druga - 20 lipca.

Wcześniej centrum Wektor z Nowosybirska, główny rosyjski ośrodek badań nad wirusami poinformował, że z powodzeniem zakończył pierwszy etap swoich badań. Kolejnym będą badania kliniczne, które mają rozpocząć się 15 lipca.

Ponadto własne badania nad szczepionką prowadzą medycy wojskowi. Ministerstwo obrony Rosji wybrało ochotników, którzy przyjęli jedną dawkę szczepionki.

Z Moskwy Anna Wróbel

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki