W Rosji kupisz auto za kryptowalutę

Rosyjski UAZ planuje rozpocząć sprzedaż samochodów za kryptowalutę. Ma im w tym pomóc rolnik, co do którego spółdzielni stawiane już były prokuratorskie zarzuty.

(fot. Ilya Naymushin / FORUM)

Jak podaje portal rbc.ru, rosyjski producent samochodów terenowych i dostawczych UAZ zamierza rozpocząć rozliczanie sprzedaży w kryptowalucie. Jak podała spółka w komunikacie, projekt został opracowany we współpracy ze spółdzielnią rolniczą LavkaLavka.

Płatność za produkcję UAZ-a będzie obsługiwana za pomocą kryptowaluty biocoin. Tak - biocoin - to nie jest żadna literówka, proszę nie mylić tego z bitcoinem. Biocoin jest bowiem nazwą powstałej w Rosji kryptowaluty, która nie ma nic wspólnego z tą, którą tak dobrze znamy. Co ciekawe, za powstanie platformy dla biocoina odpowiada… spółdzielnia rolnicza LavkaLavka, a dokładnie jej twórca Boris Akimow. Zgodnie z jego słowami, kryptowalutę będą mogli nabywać zarówno rolnicy będący dostawcami LavkaLavka, jak i kupujący ich produkty (jako bonus).

„UAZ już może używać biocoinów do rozliczania transakcji  z dilerami, a oni z klientami, którzy ponownie udają się do naszych sklepów na zakupy. Lub odwrotnie, kupują produkty od rolników i gromadzą „punkty” w postaci kryptowaluty, a następnie mogą wydać je na samochód” – powiedział Akimow. „Okazuje się to bardzo proste: kupuj rok-dwa produkty, a jeśli kurs biocoina wzrośnie, kup sobie za naliczone punkty UAZ-a” – dodaje.

Jeszcze w sierpniu pojawiła się informacja, że przedstawiciele spółdzielni LavkaLavka zostali wezwani do prokuratury z uwagi na to, że zaczęli przyjmować płatności w bitcoinach. Zgodnie ze słowami Akimowa, organ nadzoru wydał z tego powodu rolnikom ostrzeżenie.

UAZ oprócz produkcji samochodów dla osób prywatnych i firm jest także znany ze świadczenia usług na rzecz wojska oraz innych służb. Auta były dawniej popularne szczególnie na terenie ZSRR i państw Układu Warszawskiego.

Jak podaje nation-news.ru, właścicielem auta za kryptowalutę stać się będzie można już jesienią.

Niedawno informowaliśmy także o innej powstałej w Rosji kryptowalucie. Burger King uruchomił tam Whoppercoina, którego to będzie się dostawało w zamian za każdego wydanego rubla. Następnie tą kryptowalutą będzie można płacić za produkty sieci.

Źródło: rbc.ru

Adam Hajdamowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 autor_widmo

no ale czym to się rożni od punktów na orlenie, czy programu payback? przecez za punkty i tu i tam mogę kupic paliwo, gadzety i inne rzeczy z katalogu, jak dodadza do katalogu auto, to tez mozna bedzie je kupic, wiec o co chodzi?

! Odpowiedz
1 4 januszcebulak

Wartość punktów na orlenie ustanawia jadna osoba (prawna) - Orlen. Wartość kryptowalut ustanawia wolny rynek.

! Odpowiedz
0 0 autor_widmo odpowiada januszcebulak

dzięki!

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 sel

Nie samochody tylko promocje w samochodach mogą być rozliczane krypto walutą..

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

USD/PLN -0,03% 3,4227
2018-03-20 06:38:00
EUR/PLN -0,01% 4,2226
2018-03-20 06:17:00
EUR/USD 0,02% 1,2338
2018-03-20 06:38:00
CHF/PLN -0,10% 3,5946
2018-03-20 06:38:00

Porównywarka kantorów internetowych

za

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl