PILNE

W Radomiu rozpoczęła się budowa pierwszego w mieście aquaparku

2009-09-25 14:32
publikacja
2009-09-25 14:32
25.09. Radom (PAP) - W Radomiu rozpoczęła się w budowa pierwszego w mieście aquaparku. Jest on częścią budowanego w środku miasta przez firmę AIG/Lincoln Polska wielofunkcyjnego "Centrum Słonecznego". W piątek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Jak zapowiedział na konferencji prasowej dyrektor zarządzający i członek zarządu AIG/Lincoln Polska Brian Petterson, aquapark ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Powstaną w nim dwa baseny: sportowy i rekreacyjny. Będą też bicze wodne, sztuczna rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, wellness i spa, klub fitness, kręgielnia oraz restauracja. Na zewnątrz obiektu planowana jest budowa lodowiska, dużego placu zabaw dla dzieci oraz amfiteatru.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

Centrum Słoneczne to wielofunkcyjny kompleks, zajmujący powierzchnię ok. 20 ha. Obok aquaparku obejmuje on także obiekt usługowo-handlowy - "Galerię Słoneczną" oraz osiedle mieszkaniowe. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 132 mln euro.

AIG/Lincoln istnieje na rynkach nieruchomości od 1997 roku. Dotychczas zrealizowała 28 projektów w Europie o całkowitej wartości inwestycji - 1 mld dolarów. Ma filie w Czechach, Polsce, Słowacji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Rosji i na Węgrzech. Na zrealizowane projekty składają się biurowce, parki magazynowo-logistyczne, centra handlowe, parki biznesu, projekty mieszkaniowe i projekty wielofunkcyjne.

W Polsce firma zrealizowała m.in. budynki biurowe AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent i Riverside Park w Warszawie, projekt handlowy Tesco, jak również inwestycje przemysłowe: Diamond Business Park Warszawa, Diamond Business Park Łódź i Diamond Business Park Piaseczno. Wybudowała również Osiedle Kampinos - zespół mieszkaniowy w pobliżu Warszawy.(PAP)

ilp/ je/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki