W Radomiu rozpoczęła się budowa pierwszego w mieście aquaparku

25.09. Radom (PAP) - W Radomiu rozpoczęła się w budowa pierwszego w mieście aquaparku. Jest on częścią budowanego w środku miasta przez firmę AIG/Lincoln Polska wielofunkcyjnego "Centrum Słonecznego". W piątek odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

Jak zapowiedział na konferencji prasowej dyrektor zarządzający i członek zarządu AIG/Lincoln Polska Brian Petterson, aquapark ma być gotowy jesienią przyszłego roku.

Powstaną w nim dwa baseny: sportowy i rekreacyjny. Będą też bicze wodne, sztuczna rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, wellness i spa, klub fitness, kręgielnia oraz restauracja. Na zewnątrz obiektu planowana jest budowa lodowiska, dużego placu zabaw dla dzieci oraz amfiteatru.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Budownictwo Mitex S.A.

Centrum Słoneczne to wielofunkcyjny kompleks, zajmujący powierzchnię ok. 20 ha. Obok aquaparku obejmuje on także obiekt usługowo-handlowy - "Galerię Słoneczną" oraz osiedle mieszkaniowe. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 132 mln euro.

AIG/Lincoln istnieje na rynkach nieruchomości od 1997 roku. Dotychczas zrealizowała 28 projektów w Europie o całkowitej wartości inwestycji - 1 mld dolarów. Ma filie w Czechach, Polsce, Słowacji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Rosji i na Węgrzech. Na zrealizowane projekty składają się biurowce, parki magazynowo-logistyczne, centra handlowe, parki biznesu, projekty mieszkaniowe i projekty wielofunkcyjne.

W Polsce firma zrealizowała m.in. budynki biurowe AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent i Riverside Park w Warszawie, projekt handlowy Tesco, jak również inwestycje przemysłowe: Diamond Business Park Warszawa, Diamond Business Park Łódź i Diamond Business Park Piaseczno. Wybudowała również Osiedle Kampinos - zespół mieszkaniowy w pobliżu Warszawy.(PAP)

ilp/ je/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil