REKLAMA

W Polsce wschodniej szybko przybywa milionerów

2020-07-16 06:49
publikacja
2020-07-16 06:49
W Polsce wschodniej szybko przybywa milionerów
W Polsce wschodniej szybko przybywa milionerów
fot. Jacob Lund / / Shutterstock

Liczba osób, które zarobiły ponad milion złotych na rynku kapitałowym, znowu spadła. Za to coraz więcej jest zamożnych przedsiębiorców - podaje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

"Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane izb administracji skarbowej, wskazuje, że w Polsce jest obecnie 34,8 tys. milionerów. "Tylu podatników zadeklarowało dochód w wysokości 1 mln zł lub wyższy w deklaracjach podatkowych za 2019 r." - pisze gazeta.

"Główne trendy są takie, jak co rok: najwięcej milionerów mieszka na Mazowszu, w sumie prawie 8,7 tys. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę udział Mazowsza, zwłaszcza Warszawy, w polskim PKB. Według ostatnich danych – za 2018 r. – stolica wypracowała 17,2 proc. całego polskiego produktu krajowego brutto. A licząc według PKB na mieszkańca, warszawiacy biją wszystkich na głowę: wynosi ono średnio 121,2 tys. zł. To trzy razy więcej niż w lubelskim z PKB per capita o wartości 37,1 tys. zł." - czytamy.

Według dziennika liczba majętnych rośnie najbardziej na wschodzie Polski. "Największy wzrost liczby milionerów – o prawie 17 proc. – był na Podkarpaciu. Co prawda na drugim miejscu znalazło się łódzkie (ok. 16-proc. wzrost), ale na trzecim już Lubelskie (prawie 14,8 proc.), a na czwartym Podlaskie (13,3 proc.). Dla porównania w całym kraju liczba milionerów zwiększyła się o 10,2 proc. I to może sugerować, że uboższe regiony zaczynają doganiać te bogatsze" - podaje "DGP".

Gazeta wskazuje, że według danych z 12 izb na ogół źródłem dochodów milionerów jest działalność gospodarcza "Są na to dwa dowody, pierwszy to szczegółowe zestawienia, jakie sporządziły dla nas niektóre izby. Drugi to dane ogólnopolskie, które wskazują, że aż 90 proc. milionerów prowadzi firmy. Zdecydowana większość z nich korzysta z możliwości rozliczania się liniowym 19-proc. podatkiem PIT" - czytamy. (PAP)

bf/ pko/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
fred_
Ludzie chorzy psychicznie, ktorzy nie maja nic ciekaweo ani sensownego do powiedzenia, wszystko zawsze sprowadzaja do polityki.
stachsgh
Witam !!
No ciekawe ciekawe ilu jest tych na prawdę uczciwych, bo zwykłe społeczeństwo to tłucze się i robi zamieszki np. o to https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
gronostaj
Swoi dostali stołki i kontrakty. Przecież te rejony to matecznik partii rządzącej.
fred_
Tam wiekszosc zarabia w twardych walutach. Pojedz, zobaczysz domy samochody jakich prozno szukac w zaglabiu magazynowo-logistycznym na zachodzie Polski.
canadian3000
W Polsce kradli, kradną i będą kraść. Nadzieja na to że nowa partia i jej ludzie nie będą kraść to naiwność. Polska mentalność to dorobić się po trupach. Nic tego nie zmieni. To jest już w genach.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
minirekin
Szkoda, że nie podali ilu z nich uwłaszczyło się na rządach Pis. Takie Misiewicze, Obajtki czy rodzina i przyjaciele Szumowskiego! Ciekawe kiedy przyjdzie wyborcom Pis zastanowienie i dotrze do głów ta patologia. Wykpiwane ośmiorniczki i zegarek Nowaka to pikuś przy tym co wyprawia Pis i jak zarządza państwem - tylko poprzez Szkoda, że nie podali ilu z nich uwłaszczyło się na rządach Pis. Takie Misiewicze, Obajtki czy rodzina i przyjaciele Szumowskiego! Ciekawe kiedy przyjdzie wyborcom Pis zastanowienie i dotrze do głów ta patologia. Wykpiwane ośmiorniczki i zegarek Nowaka to pikuś przy tym co wyprawia Pis i jak zarządza państwem - tylko poprzez powiększanie zadłużenia i wspieranie własnego interesu. To droga do tragedii.
sturmbannfuhrer_brunner
O dzięki ci PIS.
meryt
sturmbannfuhrer_brunner 2020-07-15 11:02
"Rząd się zawsze wyżywi, a ty suwerenie ściskaj zwieracze."

Suweren milioner zaciska zwieracze.
sturmbannfuhrer_brunner odpowiada meryt
Suweren to nie milionerzy.

Powiązane: Najbogatsi ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki