W Polsce upadło mniej firm niż przed rokiem

W Polsce upada mniej firm niż w 2014 roku. Z raportu firmy Euler Hermes wynika, że w ciągu pierwszych 7-u miesięcy tego roku zbankrutowało 465 spółek, czyli 6 procent mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

(fot. theta / thetaXstock)

W lipcu splajtowało 69 przedsiębiorstw, czyli 10 mniej niż przed rokiem w tym samym miesiącu. Autorzy raport podkreślają jednak, że liczba upadłości nie zmniejsza się proporcjonalnie w całej Polsce. Ich wzrost kolejny miesiąc notowany jest w odniesieniu do firm produkcyjnych, zwłaszcza dostarczających wyroby inwestycyjne, w tym budowlane. Dzieje się tak, mimo że to właśnie w budownictwie proporcjonalnie najbardziej zmniejszyła się liczba upadłości.

Upadają głównie firmy realizujące podstawowe prace budowlane i wznoszenie budynków, mniej jest upadłości wyspecjalizowanych firm wykończeniowych.

Z raportu wynika poza tym, że w lipcu w większości województw liczba bankructw spadła, w 4-ech zanotowano wzrost - największy w Mazowieckiem.

Grzegorz Błachnio z Euler Hermes spodziewa się, że w 2015 roku powinno być mniej upadłości o kilka procent niż rok wcześniej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/K.P./dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~dyrektorhehe

A wiecie co mnie uratowało?
Taka lada: http://win4win.pl/oprogramowanie-dedykowane/innowacja-w-barze/sty_qdye
Kto by pomyślał, że właśnie to ściągnie do mnie klientów ?! :)
To był pomysł mojego przyjaciela, za co bardzo mu dziękuję.

! Odpowiedz
0 1 ~Anty_ryży-kutong

Duda jeszcze nie został prezydentem a już jaki wynik xD

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne