W Polsce coraz większe zagrożenie suszą

23.07. Warszawa (PAP) - Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach stwierdził, że możliwość wystąpienia w Polsce suszy występuje w coraz większej ilości gmin

"W szóstym okresie raportowania tj. od 21 maja do 20 lipca 2010 roku, stwierdzamy zagrożenie wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski. Wartości Klimatycznego Bilansu Wodnego (KBW), na podstawie których dokonywana jest ocena stanu zagrożenia suszą, są na większości obszarów Polski ujemne" - napisano w komunikacie Instytutu.

Instytut podał, że zagrożenie suszą występuje w 390 gminach, i względem poprzedniego okresu raportowania jest to wzrost o 262 gminy.

IUNG Puławy podał, że susza występuje w województwach: wielkopolskim (193 gminy), lubuskim (71 gmin), kujawsko-pomorskim (67 gmin), zachodniopomorskim (58 gmin) oraz pomorskim (1 gmina). Suszą zagrożonych jest 5 proc. powierzchni kraju.

"Suszą zagrożone są następujące uprawy: zboża jare, zboża ozime, ziemniaki, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki, rośliny strączkowe" - napisano. (PAP)

map/ asa/ drag/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil