REKLAMA

W Petersburgu wybuchła bomba. Putin: To atak terrorystyczny

2017-12-27 23:34, akt.2017-12-28 09:23
publikacja
2017-12-27 23:34
aktualizacja
2017-12-28 09:23

W Petersburgu eksplodowała bomba domowej produkcji. W eksplozji rannych zostało 9 osób. Wszystkie znajdują się w szpitalach pod opieką lekarzy. Organy śledcze Federacji Rosyjskiej zaklasyfikowały zdarzenie jako próbę zabójstwa, natomiast prezydent Władimir Putin oświadczył w czwartek rano, że był to atak terrorystyczny.

/ fot. Anton Vaganov / Reuters

Do zdarzenia doszło w petersburskim supermarkecie sieci Pieriekrjostek. Bomba domowej produkcji eksplodowała w jednej z szafek, służących do przechowywania osobistych rzeczy klientów. W ładunku znajdowały się ostre przedmioty takie jak szkło i drut.

Jak oświadczył w czwartek prezydent Władimir Putin, był to zamach terrorystyczny. "Wczoraj w Petersburgu przeprowadzono atak terrorystyczny, niedawno Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła inną próbę zamachu" - powiedział prezydent podczas spotkania na Kremlu z wojskowymi uczestniczącymi w operacji w Syrii.

Putin polecił służbom bezpieczeństwa, aby te podczas zatrzymywania terrorystów postępowały zgodnie z prawem, ale jeśli życie funkcjonariuszy jest zagrożone, terroryści powinni być zabijani na miejscu. Prezydent oświadczył, że "polecił szefowi FSB, aby przy zatrzymywaniu działać w ramach prawa". "Ale jeśli życie i zdrowie naszych funkcjonariuszy, oficerów jest zagrożone - działać stanowczo, nie zatrzymywać nikogo, eliminować bandytów na miejscu" - dodał Putin.

Prezydent ocenił, że sytuacja pod względem bezpieczeństwa w Rosji uległaby znacznemu pogorszeniu, gdyby do kraju wróciły tysiące bojowników walczących w Syrii w szeregach Państwa Islamskiego. "A co by było, gdyby te tysiące, setki wróciły do nas, wróciły wyszkolone, uzbrojone, dobrze przygotowane?" - zapytał retorycznie.

Z najnowszych ustaleń wynika, że w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego w supermarkecie w Petersburgu rannych zostało 13 osób, z których osiem przebywa w szpitalach. Lekarze poinformowali, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Firma zarządzająca supermarketem, a także władze Sankt Petersburga zapewniają, że ranni mogą liczyć na wszelką pomoc z ich strony.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/kry/PAP, ndz/ap/

Źródło:Bankier24
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
1202rwnoomc
O przyszłości Rosji, Chin, Unii Europejskiej, USA, państwa Izrael, dżihadzie oraz III. wojnie światowej - zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)
ajwaj
Szkoda ludzi...
A gdzie sa ewakuowani przez ich sponsorów w "obcinacze glów" z Mosulu, Aleppo, Raaki itd. w Syrii?
Czesc Afganistan, Libia itd. A czesc niestety w Europie

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki