W PO znów się mówi o dyscyplinie

Chociaż koalicja ma większość sejmową potrzebną do przyjęcia projektu zmian w OFE, niewykluczone, że część posłów PO, zbliżonych do środowisk biznesowych i bankowych, nie zagłosuje po myśli rządu.

Prawdopodobnie pojawi się wymóg dyscypliny partyjnej, przyznaje w rozmowie z "GPC" Paweł Olszewski, rzecznik klubu PO. I dodaje, że zadecyduje o tym zarząd klubu na najbliższym spotkaniu - twierdzi Gazeta Polska Codziennie.

W klubie jest grupa polityków zbliżonych do środowisk biznesowych i bankowych, kontrolujących otwarte fundusze emerytalne. Jeszcze nie wiadomo, jak duża i na ile oficjalna. Żaden polityk PO nie chce jednak rozmawiać na ten temat, twierdzą, że o niczym podobnym nie słyszeli, pisze gazeta.

Jednak nawet ewentualny bunt polityków PO prawdopodobnie nie przeszkodzi Donaldowi Tuskowi i Jackowi Rostowskiemu w przeforsowaniu swojego projektu. Udział w cichej koalicji na rzecz zmian w OFE zadeklarował już lider SLD Leszek Miller. Buntu tym razem nie będzie z pewnością także ze strony koalicyjnego PSL-u, twierdzi "GPC". (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~weto

Kto zagłosuje w sprawie OFE zgodnie z wolą Tuska i Rostowksiego uznany zostanie za zdrajcę naarodu polskiego!!! Pieniądze z OFE powinny być oddane do dyspozycji Polaków!!!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil