W Opolu w proteście Solidarności uczestniczyło ok. 200 osób

25.05. Opole (PAP) - Około 200 związkowców protestowało w środę po południu pod opolskim Urzędem Wojewódzkim. Godzinna pikieta przebiegła spokojnie. Protestujący mieli ze sobą gwizdki, trąbki i bębny. Delegacja związkowców wręczyła wojewodzie petycję do premiera.

Przed urzędem pojawili się przedstawiciele służby zdrowia, oświaty, Poczty Polskiej, zakładów przemysłowych i Straży Pożarnej. Pikietę w proteście przeciwko polityce rządu zorganizowała Solidarność, ale byli na niej także związkowcy z OPZZ

"Akceptujemy w pełni hasło, pod jakim dzisiaj organizujecie tą pikietę. Jesteśmy z wami. Nie ma innego wyjścia jak zespolenie wysiłków, by skuteczniej upomnieć się u rządzących o prawa podstawowe polskiego społeczeństwa" - mówił pod urzędem przewodniczący opolskiego OPZZ Józef Piechota.

Przewodnicząca opolskiej Solidarności Cecylia Gonet podkreśliła, że manifestacja nie ma charakteru politycznego i żadnego związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. "Nasi członkowie należą do różnych partii i mają różne poglądy. To jest manifestacja przeciwko ubożeniu społeczeństwa, cięciom budżetowym i wzrostom cen" - zaznaczyła.

Związkowcy przez godzinę słuchali wystąpień swoich kolegów, bili w bębny, dmuchali w trąbki i gwizdki i skandowali "Solidarność". W powietrze poleciały też balony z niespełnionymi obietnicami rządu - m.in. zahamowaniem wzrostu inflacji, podniesieniem emerytur, zwiększeniem ilości miejsc pracy dla osób powyżej 50 lat i zmniejszeniem bezrobocia.(PAP)

jsz/ drag/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil