W Mińsku ma powstać pomnik Jana Pawła II

W stolicy Białorusi - Mińsku ma stanąć pomnik Jana Pawła II. Białoruskie media poinformowały, że ideę budowy pomnika Papieża-Polaka poparło już miejscowe ministerstwo kultury, władze Mińska i władze kościelne.

Pomnik z brązu ma stanąć na terenie przyległym do kościoła Św. Szymona i Heleny, przy Placu Niepodległości w samym centrum Mińska. Media, powołując się na proboszcza parafii księdza Uładzisława Zawalniuka, poinformowały, że projekt opracowała międzynarodowa grupa rzeźbiarzy i architektów - przedstawicieli judaizmu, prawosławia i kościoła katolickiego.

Obok 6-metrowego pomnika Jana Pawła II znajdzie się wykonany z brązu Krzew Gorejący, na którym będzie znajdować się 129 liści - tyle, ile krajów odwiedził papież Jan Paweł II.

Pomnik ma być ustawiony w trakcie zbliżającego sie remontu kapitalnego kościoła, który w najbliższą niedzielę będzie obchodził 100-lecie istnienia.

Obserwatorzy zwracają uwagę, że pomnik papieża znajdzie się mniej więcej kilkadziesiąt metrów od kompleksu budynków białoruskiego parlamentu i rządu, przed którym stoi pomnik Włodzimierza Lenina.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ty

Uczcie się TOLERANCJI PISIORY! I to od samego Łukaszenki!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil