REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na Giełdzie

    W Mielcu lekarze wracają do pracy

    2007-10-06 14:09
    publikacja
    2007-10-06 14:09
    W mieleckim szpitalu otwarto kolejne nieczynne przez ostatnie dni oddziały.

    Dzisiaj rozpoczęli pracę lekarze z oddziałów: ginekologii i położnictwa, noworodków, wewnętrznego i pediatrycznego, a także chirurgii i neurologii.

    Dyrektor szpitala Leszek Kołacz poinformował, że nie pracuje jeszcze tylko dermatologia, ale wyłącznie z przyczyn formalnych, bowiem rozmowy z lekarzami z tego oddziału też zakończyły się pomyślnie. Jak dodał, formalności związane z ponownym podpisywaniem umów są bardzo czasochłonne i dlatego dermatologia ma ruszyć w poniedziałek.

    W ostatnich dniach dyrekcja mieleckiego szpitala prowadziła indywidualne rozmowy z lekarzami, którzy z końcem września odeszli ze szpitala. W ich efekcie do pracy wróciła już większość z około 80 medyków. Lekarze przyjęli propozycję podwyżek płacy zasadniczej od 700 do tysiąca złotych. Mielecki szpital zaciągnął na ten cel kredyt w wysokości 4 milionów złotych.

    Na początku tygodnia, po tym jak w pracy nie pojawiło się kilkudziesięciu lekarzy, do innych szpitali w regionie ewakuowano około 80 pacjentów, drugie tyle wypisano na ich własne życzenie bądź ze względu na kończące się leczenie.

    Na Podkarpaciu nadal nie pracują trzy oddziały szpitala w Lubaczowie, z którego odeszło 18 lekarzy.
    Źródło:IAR
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz

    Powiązane:

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki