REKLAMA

Kosiniak-Kamysz proponuje rodzinny PIT. Co z 800 plus?

2023-09-25 09:43
publikacja
2023-09-25 09:43

Propozycja rodzinnego PIT-u nie wyklucza kontynuacji programu socjalnego, jakim jest 500 plus, czy jego waloryzacja na 800 plus - powiedział w poniedziałek prezes PSL i jeden z liderów Trzeciej Drogi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz proponuje rodzinny PIT. Co z 800 plus?
Kosiniak-Kamysz proponuje rodzinny PIT. Co z 800 plus?
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

W niedzielę w Cegłowie (woj. mazowieckie) Kosiniak-Kamysz przedstawił propozycję PIT-u rodzinnego: im więcej dzieci, tym niższe podatki. "Rodzinny PIT, to jest wspólne rozliczanie dzieci wraz z rodzicami. Dziś tylko małżonkowie mogą się wspólnie rozliczać, przez to mają niższy podatek. Jak doliczymy do tego jedno, drugie, trzecie dziecko, to ten podatek z każdym dzieckiem jest niższy. Od trzeciego dziecka duże rodziny przestają płacić podatek" - powiedział w poniedziałek prezes PSL w TVN24.

Kosiniak-Kamysz został zapytany o piątkową wypowiedź innego z liderów Trzeciej Drogi Szymona Hołowni, który w Radiu Zet mówił, że "poważnie trzeba będzie się zastanowić nad wycofaniem świadczenia 800+, a te środki zainwestować w edukację, żłobki i ochronę zdrowia". "Zobaczymy, jaki będzie klimat polityczny" - dodał.

Prezes PSL ocenił odnosząc się do tej wypowiedzi Hołowni, że "były to pewne rozważania". "Stanowisko jest jedno: to co zostało dane, nie zostanie odebrane" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

"My wskazujemy prosty, jasny mechanizm: pracujesz, zasuwasz, nie leżysz na kanapie, państwo cię docenia. Czas postawić na ludzi pracy i czas, żeby w Polsce praca się opłacała" - dodał prezes PSL. Jak przypomniał w kontekście 800 plus jego ugrupowanie zgłaszało różne pomysły. "To też nas różni z Koalicją Obywatelską, bo ona w ciemno zagłosowała razem z PiS za waloryzacją, a my powiedzieliśmy - dla pracujących" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz. (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (10)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
To dobry pomysł. Szkoda, że Tygrys nie zrobił tego gdy był w rządzie !!! Zwłaszcza , że za koalicjanta miał Donka, którego naczelną zasadą było stopniowe obniżanie podatków !!!
samsza
Masz jedno dziecko? Nie leż na kanapie, zasuwaj, bo jak będziesz miał 3 to wyjdziesz z systemu PIT.
Ok.
po_co
Szkoda głosów na KO i PSL+Hołownię, tak naprawdę nie oferują niczego innego niż PiS.
W zasadzie na scenie politycznej jest centro-lewica w postaci (PiS, KO, PSL+Hołownia, wybierz sobie), skrajna lewica i skrajna prawica.

Nie wiem po co ludzie chcą rozpraszać swoje głosy pomiędzy PiS, a resztę tej formacji.
Przecież rządy
Szkoda głosów na KO i PSL+Hołownię, tak naprawdę nie oferują niczego innego niż PiS.
W zasadzie na scenie politycznej jest centro-lewica w postaci (PiS, KO, PSL+Hołownia, wybierz sobie), skrajna lewica i skrajna prawica.

Nie wiem po co ludzie chcą rozpraszać swoje głosy pomiędzy PiS, a resztę tej formacji.
Przecież rządy PO, czy PO+PSL niczym się nie różniły od rządów PiS, co więcej część ludzi - jak premier Morawiecki - zmienili obóz kiedy to było potrzebne.

Jak ktoś chce głosować na KO czy PSL+Hołownia to w zasadzie lepiej gdyby oddał głos na PiS, po co kolejni ludzie do koryta którzy będą kraść kolejne pieniądze?
Kradli za Tuska i Pawlaka, Kradną za Kaczyńskiego, i będą kradli za Tuska 2.0 i Kosiniaka.

W zasadzie przez ostatnie 33 lata (o zgrozo!) tylko lewica rękami byłych aparatczyków z PZPR zrobiła coś sensownego dla tego kraju. AWS, PO, PSL, PiS tylko kradli i ładnie to przedstawiali w telewizji.
jas2
"W zasadzie przez ostatnie 33 lata (o zgrozo!) tylko lewica rękami byłych aparatczyków z PZPR zrobiła coś sensownego dla tego kraju."

Tym zdaniem dałeś czadu.
drabio
Kosiniak to porządne chłopisko.

Ma mój głos.
jankoo
Panie Władku,teraz jest pan jak tygrysek mówiąc że zrobi pan to czy tamto,cóż za sprawczość.Prawda będzie zgoła inna.Otóż KO będzie miała większość w potencjalnym koalicyjnym rządzie i zrobi pan dokładnie to,czego zażąda lider większej partii czyli Donald Tusk.Ni więcej ni mniej,i oby znowu nie okazało się,że po raz kolejny będzie Panie Władku,teraz jest pan jak tygrysek mówiąc że zrobi pan to czy tamto,cóż za sprawczość.Prawda będzie zgoła inna.Otóż KO będzie miała większość w potencjalnym koalicyjnym rządzie i zrobi pan dokładnie to,czego zażąda lider większej partii czyli Donald Tusk.Ni więcej ni mniej,i oby znowu nie okazało się,że po raz kolejny będzie pan ogłaszał podwyżkę wieku emerytalnego dla kobiet aż o 7lat.Taka jest pana moc.
prawnuk
Ależ na świecie mamy podatek rodzinny /np Francja/, do tego jest 500+ na poziomie 10% płacy nauczyciela czyli 250-300 zł, ale nie ma wtedy rodzinnego i ulgi podatkowej.
go_ral
jestem w szoku bo zgadzam sie w tej kwestii z kosiniakiem

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki