REKLAMA

W Kauflandzie trwa referendum strajkowe. Pracownicy chcą 800 zł podwyżki

Weronika Szkwarek2020-11-25 13:15redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-11-25 13:15
Kaufland

Pracownicy Kauflandu zrzeszeni w Wolnym Związku Zawodowym "Jedność Pracownicza żądają od pracodawcy podniesienia płac o 800 zł i przeprowadzają referendum strajkowe. 

"Pracodawca nie da Ci wyższego wynagrodzenia, będzie kierował się badaniami i tym jak płacą inni, nawet wtedy gdy notuje ogromne zyski! Międzyzakładowa Organizacja Wolnego Związku Zawodowego „Jedność Pracownicza” jest w sporze zbiorowym z Zarządem Kauflandu, związek domaga się podniesienia Waszych wynagrodzeń o 800 zł. Aktualnie jesteśmy na etapie referendum strajkowego, które zostało zawieszone  ze względu na trwającą pandemię COVID-19", podaje organizacja w poście na swojej stronie na Facebooku. 

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie biuro prasowe sieci. –  Fundamentem naszej firmy są ludzie – pracownicy, którzy są naszą dumą i których starania zawsze doceniamy. Aby zagwarantować im atrakcyjne warunki pracy, każdego roku zlecamy niezależnej instytucji przegląd wynagrodzenia oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych na rynku. Warunki finansowe, które proponujemy naszym pracownikom, są konkurencyjne i przekraczają średnią rynkową, a świadczenia pozapłacowe stanowią dużą wartość dodaną i odpowiadają różnym potrzebom. Jesteśmy przy tym otwarci na opinie osób zatrudnionych w naszej sieci, dlatego wszelkie decyzje konsultowane są m.in. z przedstawicielami związków zawodowych – komentuje w rozmowie z Bankier.pl przedstawicielka biura prasowego Kaufland Polska. 

Dodatkowo pracownicy walczą o stały dodatek covidowy, który w marcu wyniósł 500 zł. Mimo sporego obciążenia pracą w sezonie przedświątecznym nie utrzymano takiej premii. Sieć wyjaśnia jednak, że inne środki zostaną przekazane zatrudnionym w formie bonu w wysokości 700 zł. 

– Zgodnie z decyzją, którą podjęliśmy wspólnie, tegoroczne bony świąteczne zostaną zasilone dodatkową kwotą, w wyniku czego każda osoba zatrudniona w Kauflandzie otrzyma bon w wysokości do 700 zł. W marcu br. naszym pracownikom przyznaliśmy także specjalną premię w kwocie 500 zł za pracę w niecodziennym i trudnym dla nas wszystkich czasie. W obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej zadbaliśmy także o bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników, m.in. wyposażając ich we wszystkie niezbędne środki ochrony indywidualnej oraz uruchamiając specjalną infolinię, pod którą mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy psychologa – czytamy w oświadczeniu dla Bankier.pl. 

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
anty12
Proponuje im zapoznac sie z ekonomia, moze dortrze do nich ile pienidzy zabiera im Morawiecki w podatkach. Zacznijcie domagac sie obnizki podatkow. Chceiliscie wolne niedizele, bedziecie miec niedlugo wolny tydizen.
frugal
Co dziś znaczy 800zł? (zakładam że "na rękę"). Jeśli ktoś zarabia na śmieciowej umowie o pracę 5000zł (na rękę ma 3000zł a 2000zł wędruje w podatkach do budżetu państwa) to taka podwyżka stanowi ok 25% wynagrodzenia co przy realnej inflacji 7-8% zniknie po 3 latach. Pytanie jak wielu z nas ma automatyczną Co dziś znaczy 800zł? (zakładam że "na rękę"). Jeśli ktoś zarabia na śmieciowej umowie o pracę 5000zł (na rękę ma 3000zł a 2000zł wędruje w podatkach do budżetu państwa) to taka podwyżka stanowi ok 25% wynagrodzenia co przy realnej inflacji 7-8% zniknie po 3 latach. Pytanie jak wielu z nas ma automatyczną coroczną podwyżkę inflacyjną wynagrodzenia? W przeciwnym razie, brak podwyżki to tak na prawdę coroczny "spadek wynagrodzenia" o realną wartość inflacji. Warto to sobie policzyć i pomyśleć nad tym.
fortidude
Zastanawiam się kto to minusuje, przecież to prawda jest ...
santoriusz
"śmieciowej umowie o pracę 5000zł " - dobre to jest, gdyby taka śmieciowa umowa o pracę obowiązywała za platfusów to PiS iory mogłyby tylko pomarzyć o władzy. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w jednym z największych miast w Polsce umowa o pracę bez stażu pracy z odpowiedzialnością majątkową 2600 brutto "śmieciowej umowie o pracę 5000zł " - dobre to jest, gdyby taka śmieciowa umowa o pracę obowiązywała za platfusów to PiS iory mogłyby tylko pomarzyć o władzy. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w jednym z największych miast w Polsce umowa o pracę bez stażu pracy z odpowiedzialnością majątkową 2600 brutto i to tylko dlatego że PiS iory najniższą podnieśli. To jak taką umowę można nazwać? masz jakieś zgrabne określenie?
killgore
Ciekawe, jak bardzo przyspieszy to instalację kas automatycznych a Kauflandzie...
niedorzeczny
W skrócie dla leniwych: chcą wynegocjować u pracodawcy świadczenie covidowe, ale referendum strajkowe zostało przerwane przez epidemię koronawirusa.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki