W JSW z urlopów górniczych i jednorazowych odpraw skorzystają 2.794 osoby

2016-07-21 14:03
publikacja
2016-07-21 14:03

Z urlopów górniczych i jednorazowych odpraw pieniężnych chcą skorzystać 2.794 osoby z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wcześniej zakładano, że będzie to 2.500 osób - podała spółka w komunikacie.

Z pakietu osłonowego będą mogli skorzystać pracownicy, który zdecydowali się przejść do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Jest to jeden z elementów realizowanego programu restrukturyzacji, który zakłada przekazanie części majątku Ruchu Jas-Mos do SRK.

"Wśród chętnych 2.794 osób, 2.214 osób to pracownicy dołowi uprawnieni do urlopu górniczego, 174 osoby to pracownicy przeróbki, którzy też chcą skorzystać z urlopów, natomiast na jednorazowe odprawy zdecydowało się 406 osób. W pierwszej kolejności będą brani pod uwagę pracownicy kopalni Jas-Mos, bo właśnie zasoby tej kopalni się kończą i część tego zakładu przechodzi do SRK" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z ustawą o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, do urlopu górniczego są uprawnieni pracownicy zatrudnieni pod ziemią, którym brakuje do emerytury nie więcej niż 4 lata oraz pracownicy zakładu przeróbki mechanicznej węgla, którym zostało do emerytury nie więcej niż 3 lata. Z jednorazowych odpraw pieniężnych mogą skorzystać pracownicy powierzchni, którzy przepracowali w przedsiębiorstwie górniczym co najmniej 5 lat, a do emerytury zostało im więcej niż 12 miesięcy. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~gornik
Najdroższy JEST węgiel w tej kopalni co jsw zlikwiduje

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki