REKLAMA

W Hiszpanii i Portugalii taniej mieszkać w hotelu niż wynajmować mieszkanie

2020-11-28 22:31
publikacja
2020-11-28 22:31
fot. Sompetch Khanakornpratip / Shutterstock

Niektóre duże sieci hotelarskie w Hiszpanii i Portugalii zaoferowały pobyt w hotelu opłacany miesięcznie w cenie niższej od kosztu wynajęcia mieszkania w tych krajach - informuje w sobotę hiszpański dziennik "El Mundo".

Do tej pory długoterminowe mieszkanie w hotelu uważano za luksus, na który niewielu mogło sobie pozwolić. Jednak podczas pandemii i braku turystów ze względu na obostrzenia w przemieszczaniu się pokoje hotelowe stoją puste.

Na stronach internetowych sieć B&B Hotels oferuje się pokoje w cenie od 500 euro za miesiąc pobytu. "Mieszkanie w hotelu to luksus, może być wygodne i przyjemne" - powiedziała "El Mundo" dyrektor w B&B Hotels, Lucia Mendez-Bonito. "Jeżeli ludzie do tej pory nie korzystali z takiej opcji, to dlatego, że była za droga. Teraz jednak sytuacja jest taka, że możemy zaoferować bardziej przystępne ceny".

Wiele z tych hoteli było już użytkowanych wcześniej jako szpitale dla chorych na Covid-19, potem jako biura dla pracujących zdalnie, a od niedawna proponuje się pobyty długoterminowe. "Pokoje wyposażone są w wygodne łóżka king size i własną łazienkę, a w cenie zapewniony jest dostęp do wi-fi, kawa i herbata" - zachwala Mendez-Bonito. Podstawowa cena obejmuje także parking i cotygodniowe sprzątanie; można wykupić również dodatkowe usługi.

"(...) teraz można mieszkać w centrum Madrytu, w pokoju hotelowym z balkonem, z widokiem na Puerta del Sol, i we wnętrzu zaprojektowanym przez znanego architekta Luisa Vidala" – podkreśla dyrektorka. Można pojechać na miesiąc do Lizbony lub do Coimbry i kosztuje to tyle samo, albo mniej niż wynajęcie mieszkania.

Według sieci hotelowej B&B Hotels oferta może okazać się atrakcyjna zwłaszcza dla ludzi młodych, którzy nie chcą dzielić z innymi lokatorami wynajmowanych, drogich mieszkań. Mogą także z niej skorzystać pracujący zdalnie albo osoby podróżujące z miasta do miasta.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ cyk/ kgod/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
tomaszektoma
za 500€/mies sam chetnie pojade na miesiac do hiszpanii czy portugalii pracowac zdalnie i odpoczywac po, bez ogladania i czytania codziennych wiadomosci o PIS i wyjsciu z UE

warszawyak
dam ci 500 tylko wyjedź dzisiaj .
exio
Ciekawe jak to wpłynie na rynek najmu i czy w Polsce jest/będzie podobnie.
grzegorzkubik
Taki są rządy lewaków. Jak się zamiast o gospodarce myśli o LGBT, feministkach i innych głupotach to coś takiego jak inflacja, rentowność działalności gospodarczej, stopa bezrobocia są pustymi hasłami. Liczy się tylko spokój wyborowanej feministki. Najważniejsze jest to, że mamy blisko 50 płci i homoseksualiści Taki są rządy lewaków. Jak się zamiast o gospodarce myśli o LGBT, feministkach i innych głupotach to coś takiego jak inflacja, rentowność działalności gospodarczej, stopa bezrobocia są pustymi hasłami. Liczy się tylko spokój wyborowanej feministki. Najważniejsze jest to, że mamy blisko 50 płci i homoseksualiści zabiegają w Brukseli o możliwość zamawiania odpowiednich dzieci na wynos. Kto by tam patrzył w jakieś tabelki wykresy, statystyki, opinie od gospodarce. Jedyne wykresy to wzrost statystyk aborcji, zmiany płci. A bieda rośnie i już za chwilę ktoś tą "nową lewicę" pogoni. Sam Lenin i Che Guevarą w grobach się przewracają gdy patrzą jak współczesna lewica zgnoiła ich ideały.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki