REKLAMA

W Chinach największa fala koronawirusa od miesięcy

2021-07-30 09:08
publikacja
2021-07-30 09:08
W Chinach największa fala koronawirusa od miesięcy
W Chinach największa fala koronawirusa od miesięcy
fot. CARLOS GARCIA RAWLINS / / Forum

Chiny mierzą się z największą od wielu miesięcy falą zakażeń koronawirusem. Z ogniskiem groźnego wariantudelta wykrytym na lotnisku w Nankinie wiązanych jest już ponad 200 przypadków. W piątek władze poinformowały, że źródłem infekcji był samolot z Rosji.

Zakażeń jest już więcej niż na przełomie maja i czerwca, gdy niewielkie ognisko delty pojawiło się w prowincji Guangdong na południu Chin. Większy niż wówczas jest również zasięg geograficzny najnowszej fali.

Większość infekcji wykrywanych jest w prowincji Jiangsu, której stolicą jest Nankin, ale wirus przedostał się już co najmniej do pięciu innych regionów, w tym do Pekinu. Za ognisko zakażeń uważa się też popularną atrakcję turystyczną w prowincji Hunan, którą odwiedzają miliony Chińczyków z całego kraju.

Nankińskie władze sanitarne ogłosiły w piątek, że źródłem infekcji są członkowie personelu sprzątającego na lotnisku. Mieli oni zakazić się wariantem delta podczas czyszczenia kabiny samolotu, który przybył 10 lipca z Rosji. Za prawdopodobną przyczynę uznano nieprzestrzeganie procedur bezpieczeństwa.

Państwowy dziennik „Global Times” podał, powołując się anonimowe źródło, że lotnisko w Nankinie odwołało wszystkie loty do 11 sierpnia. W niektórych regionach zarządzono kwarantannę dla osób przybywających z tego miasta, a pekińskie osiedle, gdzie wykryto dwa zakażenia, zostało objęte lockdownem.

Państwowa komisja zdrowia zgłosiła w piątek 64 nowe objawowe zakażenia, w tym 21 określonych jako infekcje lokalne. 18 odnotowano w Jiangsu, dwie w Hunanie i jedną w Pekinie. Spośród 43 przypadków przywleczonych 21 wykryto w Junnanie, który graniczy z pogrążoną w chaosie Birmą.

Władze Chin przyjęły zasadę „zero tolerancji” dla koronawirusa i stanowczo reagują na pojawiające się sporadycznie lokalne ogniska infekcji, by nie dopuścić do nawrotu pandemii na dużą skalę. Stosują również poważne ograniczenia możliwości wjazdu do kraju, a przyjezdnych poddają surowej kwarantannie.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ermann
Dla wolności świata, należy bojkotować wszystko, co "Made In China". Trudne, ale to ostatni moment!! Chinczycy współgrają z żydoglobalistami NWO.
carlito1
Podwaliny pod 4 fale..... 4 fala ma być.! Bo to się po prostu opłaca i w wpływach polityczny h i zamordyźmie oraz ekonomicznie.... Dla wybrańców
tristans
rosjanie nigdy nic dobrego nie przywożą.
pstrzezek
Jakiekolwiek dane z tego kraju w temacie COVID19 trzeba traktować w kategorii żartu
ajwaj_
"najwieksza fala :)
jest już ponad 200 przypadków"

Jakby còs Chiny maja 1 420 000 000 ludzi
zenonn
Nieistotne ilości pozytywnie testowanych, śladowe ilości trupów, ale jest światowa zaraza.
Rosja nie nadąża z dostawami Sputnik V
Należy wprowadzać ograniczenia . Zamknięcie gospodarek jesienią czyli w sierpniu. W końcu lud mu się zbuntować i musi być rewolta. Można będzie postrzelać do ludzi.
samsza
rewanż za brak zamknięcia lotnisk pomimo zarazy i eksport na cały świat

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki