Votum chce, by 8,28 mln zł z zysku za '18 trafiło na kapitał rezerw. z przeznaczeniem na dywidendę

2019-05-13 11:46
publikacja
2019-05-13 11:46

Zarząd Votum rekomenduje, by 8,28 mln zł z zysku za 2018 roku trafiło na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

/ Materiały spółki

Pozostałe 6,7 mln zł z ubiegłorocznego zysku ma trafić na kapitał zapasowy.

Na początku kwietnia zarząd Votum zarekomendował, by na dywidendę zostało przeznaczone 2,28 mln zł pochodzące z kapitału rezerwowego utworzonego z zysku osiągniętego w 2017 r., co daje 0,19 zł dywidendy na akcję.

Proponowanym dniem ustalenia prawa do dywidendy jest 8 lipca, a jej wypłaty 22 lipca 2019 r.

Votum podało w poniedziałek, że zgodnie z przyjętą polityką dywidendy, zarząd Votum w zależności od bieżącej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej spółki może rekomendować wypłatę dywidendy w kwocie odpowiadającej 100 proc. zysku jednostkowego netto, jeśli wyniesie on 9 mln zł, a w przypadku, gdy będzie on wyższy – kwota rekomendowanej dywidendy wyniesie 9 mln zł oraz 50 proc. kwoty nadwyżki ponad kwotę 9 mln zł.

Jednocześnie rekomendowana wartość środków przeznaczonych na dywidendę lub nabycie akcji własnych nie może być wyższa od zysku netto grupy kapitałowej Votum przyporządkowanej podmiotowi dominującemu, a ten wyniósł w 2018 roku 8,277 mln zł. Zgodnie z przyjętą polityką dywidendy, zarząd może także rekomendować przeznaczenie całego lub części zysku netto na kapitał rezerwowy utworzony z przeznaczeniem na wypłatę dywidendy.

Votum podało, że pozytywnie ocenia perspektywy wyników finansowych w 2019 roku.

"Nasza usługa oferowana w segmencie bankowym cieszy się dużym zainteresowaniem, co znajduje pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Spodziewamy się, że w 2019 r. suma opłat wstępnych z tych spraw osiągnie poziom pomiędzy 15 a 20 mln zł. Zauważalny jest także konsekwentny wzrost rentowności w segmencie szkód w pojazdach - w 2018 roku przychody w tym obszarze przekroczyły kwotę 14,2 mln zł i stanowiły 18 proc. całości przychodów spółki. W segmencie dochodzenia roszczeń za szkody osobowe doszło do wyraźnej poprawy rentowności m.in. dzięki zaprzestaniu obsługi spraw z zakresu szkód osobowych o najniższym potencjale roszczeń. Jednocześnie przygotowanie kompleksowej oferty dedykowanej osobom najciężej poszkodowanym, pozwoliło na wzrost wolumenu spraw w tym obszarze" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes spółki Bartłomiej Krupa.

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki