Uwaga na nowy typ oszustwa: na mieszkanie dla Syryjczyków

2015-10-08 08:39
publikacja
2015-10-08 08:39
fot. REUTERS/Yannis Behrakis / FORUM

Oszustwo na mieszkanie dla Syryjczyków - tak w skrócie można nazwać nowy proceder, przed którym ostrzega Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

MSW otrzymuje sygnały o tym, że do niektórych osób prywatnych trafiają pisma rzekomo wysłane przez resort, a dotyczące udostępniania mieszkań dla przyjeżdżających do Polski z Syrii imigrantów. Podszywający się pod MSW oszuści takie listy wysyłają przede wszystkim do osób starszych.

Pisma dotyczą oddania lub udostępniania mieszkań Syryjczykom, którzy mają pojawić się w Polsce w przyszłym roku. Listy mają formę zwykłego wydruku komputerowego, bez żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

MSW podkreśla, że nie ma z takimi przesyłkami nic wspólnego: – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a już tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. – W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję – apeluje ministerstwo.

mwc

Źródło:
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (39)

dodaj komentarz
~Anna
Ja bym to dała na pierwszą stronę wszystkich gazet przez kolejne najbliższe dni. Jeżeli ktoś się posunął do tak bezwstydnego przestępstwa, niech teraz każdy się o tym dowie. A na łbach tych bezczelnych przestępców policja powinna wytatuować wyraźnie, że to oszuści!
~BaKier
Już ponad dobę wisi ten gniot na pierwszej stronie, kiedy o wiele ciekawsze informacje już dawno zniknęły z czołówki strony (w tym dwa bardziej znaczące newsy o emigrantach pod którymi przetoczyła się znaczna fala krytyki co zapewne było powodem ich rolowania pod inne newsy).
~tadek
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~majak399
ja też chcę do kogoś się wprowadzić, nie jestem Syryjczykiem tylko Polakiem. przyjmie mnie ktoś? :)
~shalom
proszę uprzedzić Bolka i Ewkę . To oni chcą ich przyjąć pod swój dach.
~heheheeh
badaja grunt ...po wuborach Kopaczowa kazdemu dokwateruje po kilku uchodzcow. Ciekawe czy kasia tusk ciezy sie na wielkie czarne pały !!!!
~akcent
..oraz dla Asyryjczyków także.
~Jakotakowie
Ale... gdzie tu oszustwo? Raczej ośmieszenie władz durnych
~gosc
Badanie gruntu przed realnymi decyzjami ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki