Uwaga na nowy typ oszustwa: na mieszkanie dla Syryjczyków

Oszustwo na mieszkanie dla Syryjczyków - tak w skrócie można nazwać nowy proceder, przed którym ostrzega Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

MSW otrzymuje sygnały o tym, że do niektórych osób prywatnych trafiają pisma rzekomo wysłane przez resort, a dotyczące udostępniania mieszkań dla przyjeżdżających do Polski z Syrii imigrantów. Podszywający się pod MSW oszuści takie listy wysyłają przede wszystkim do osób starszych.

Pisma dotyczą oddania lub udostępniania mieszkań Syryjczykom, którzy mają pojawić się w Polsce w przyszłym roku. Listy mają formę zwykłego wydruku komputerowego, bez żadnej pieczęci, godła i obowiązującego logo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

MSW podkreśla, że nie ma z takimi przesyłkami nic wspólnego: – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, a już tym bardziej nieistniejące od 2011 roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, nie wysyła pism w sprawie udostępnienia mieszkań Syryjczykom. – W przypadku otrzymania podobnych pism/wezwań prosimy o zgłoszenie tego faktu na policję – apeluje ministerstwo.

mwc

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Anna

Ja bym to dała na pierwszą stronę wszystkich gazet przez kolejne najbliższe dni. Jeżeli ktoś się posunął do tak bezwstydnego przestępstwa, niech teraz każdy się o tym dowie. A na łbach tych bezczelnych przestępców policja powinna wytatuować wyraźnie, że to oszuści!

! Odpowiedz
1 1 ~BaKier

Już ponad dobę wisi ten gniot na pierwszej stronie, kiedy o wiele ciekawsze informacje już dawno zniknęły z czołówki strony (w tym dwa bardziej znaczące newsy o emigrantach pod którymi przetoczyła się znaczna fala krytyki co zapewne było powodem ich rolowania pod inne newsy).

! Odpowiedz
1 2 ~tadek

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 6 ~majak399

ja też chcę do kogoś się wprowadzić, nie jestem Syryjczykiem tylko Polakiem. przyjmie mnie ktoś? :)

! Odpowiedz
1 7 ~shalom

proszę uprzedzić Bolka i Ewkę . To oni chcą ich przyjąć pod swój dach.

! Odpowiedz
7 5 ~heheheeh

badaja grunt ...po wuborach Kopaczowa kazdemu dokwateruje po kilku uchodzcow. Ciekawe czy kasia tusk ciezy sie na wielkie czarne pały !!!!

! Odpowiedz
1 2 ~akcent

..oraz dla Asyryjczyków także.

! Odpowiedz
2 21 ~Jakotakowie

Ale... gdzie tu oszustwo? Raczej ośmieszenie władz durnych

! Odpowiedz
5 26 ~gosc

Badanie gruntu przed realnymi decyzjami ?

! Odpowiedz
9 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne