Urzędy pracy będą szczególnie traktować nauczycieli

Urzędy pracy zmieniają strategię wobec bezrobotnych nauczycieli - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Nauczyciele nie są zainteresowani ani przekwalifikowaniem się, ani otworzeniem własnej działalności" mówi Bogusław Dąbrowski, rzecznik łódzkiego WUP.

Urzędy pracy, które dotąd traktowały nauczycieli tak jak innych bezrobotnych, zaczęły proponować rozwiązania skierowane bezpośrednio do nich.

To skutki obietnic poprzedniej minister edukacji Krystyny Szumilas, która zapowiadała, że na pomoc bezrobotnym nauczycielom przeznaczy 100 mln zł. Szansą dla nich jest też nowe rozdanie środków unijnych. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~master

cóż to za k.... artykuł jest i o czym tak naprawdę?

! Odpowiedz
0 0 ~je

Mają poteżne związki i Kartę Nauczyciela (wprowadzona w stanie wojennym przez gen.Jaruzelskiego) i dlatego są chronieni a nędzny inżynier walczący z produkcja chińską jest zostawiony sobie i o nim się nie wspomina.

! Odpowiedz
0 0 ~Az

Ustawy dla wybranych a reszta na umowy smieciowe i morda w kubeł

! Odpowiedz
0 0 ~KLIN

To jest łamanie konstytucji . ALE w kraju bezprawia to normalka.

! Odpowiedz
0 0 ~fdasw

no bez jaj :/ co to ma być. a czym to oni się od nas różnią? ja też chcę by mnie indywidualnie traktowano - też mam studia tez nie mogę pracy znaleźć i co? i ja jestem dla nich śmieciem. :/
co za.... :/ nigdy nie zagłosuję na żadną partię demokratyczną bo to z demokracją nie ma nic wspólnego - tylko republikanie lub demokracja bezpośrednia partycypacyjna.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.