Urzędy bez rąk do pracy

Kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w służbie cywilnej jest aż cztery i pół raza mniej niż pięć lat temu - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Jak informuje gazeta, "najtrudniej jest o pracowników w granicznych inspektoratach weterynarii. Średnia liczba kandydatów na miejsce podczas rekrutacji wynosi 1, a tylko 30 proc. naborów kończy się zatrudnieniem. Bardzo źle jest także w okręgowych urzędach górniczych. Tam, choć średnia liczba kandydatów wynosi 2, tylko 31 proc. naborów kończy się sukcesem".

"Niewiele lepiej jest w wojewódzkich inspektoratach farmaceutycznych, powiatowych inspektoratach weterynarii, wojewódzkich inspektoratach nadzoru budowlanego i urzędach żeglugi śródlądowej" - czytamy w dzienniku.

"W naborach do administracji terenowej często po prostu nikt nie startuje" - pisze "Rz". Dziennik podaje, że powodem małego zainteresowania ofertami pracy są przede wszystkim niskie wynagrodzenia. (PAP)

mgost/ drag/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 1as

Polityka upychania bezrobotnych na zbednych stanowiskach urzedniczych za 2 tysia plus mega haczyk: kultowa trzynastka dwa tysia, może doczeka sie końca.
za takie pieniadze to już tylko kobiety idą do urzedów zaciążyć!

! Odpowiedz
5 22 1a2b

Świetny moment na reformę rozdętej administracji.
Artykuł proponuję uzupełnić o dane o wzroście zatrudnienia w administracji od np. 2000 roku. Wszyscy się chętnie pośmiejemy.

! Odpowiedz
2 20 fakty

Żeby zrobić reformę, trzeba by postawić na wysoko wyszkolonych apolitycznych urzędników, i trzeba im dobrze zapłacić. Tymczasem urzędy to przechowalnie pociotków bez kwalifikacji (im wyższe stanowisko tym większy debil), którzy na wolnym rynku startowaliby co najwyżej na kasę do Biedronki. A tego nie zrobi nikt, bo POPISowe styropiany tak sobie ten kraj ustawiły. Banda miernych ale wiernych pasożytów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 25 nostsherlock

Szkoda, myślałem że będą mieli niedobory w ZUS'ie albo urzędach skarbowych. Może wtedy bezsensowne kontrole by się skończyły

! Odpowiedz
2 24 antek10

Po co robic jak dają kasę za darmo

! Odpowiedz
4 5 grzegorzkubik

To dobrze. Sprawdzę to ale proszę od razu o podwyżkę.

! Odpowiedz
1 15 cowabunga

Widzę że GrzegorzKubik z tego samego urzędu co pani Emilka ta od postów na forach.

! Odpowiedz
2 8 jes odpowiada cowabunga

A pod spodem kolega z pracy, artur17. Ciekawe które ministerstwo ich zatrudnia bo oficjalnie jeszcze nie mamy ministerstwa propagandy.

! Odpowiedz
27 25 artur17

8 lat zamrożenia płac, za rządów "cudotwórcy" Tuska, gdy na wszystko brakowało (z wyjątkiem zwrotów VAT dla mafii) zrobiło swoje.

! Odpowiedz
4 25 fakty

Przekaz wkleić potrafi, przeczytać tekstu ze zrozumieniem już nie. Liczba chętnych spadła 4,5 x w ciągu 5 ostatnich lat. Przypomnij mi kto rządził wciągu tych 5 lat ? I dlaczego nie dał podwyżek, skoro już nie kradną i pieniądze są wszystko.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.