REKLAMA

Urzędy bez rąk do pracy

2019-09-04 04:02
publikacja
2019-09-04 04:02

Kandydatów ubiegających się o zatrudnienie w służbie cywilnej jest aż cztery i pół raza mniej niż pięć lat temu - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

fot. Daniel Dmitriew / / FORUM

Jak informuje gazeta, "najtrudniej jest o pracowników w granicznych inspektoratach weterynarii. Średnia liczba kandydatów na miejsce podczas rekrutacji wynosi 1, a tylko 30 proc. naborów kończy się zatrudnieniem. Bardzo źle jest także w okręgowych urzędach górniczych. Tam, choć średnia liczba kandydatów wynosi 2, tylko 31 proc. naborów kończy się sukcesem".

"Niewiele lepiej jest w wojewódzkich inspektoratach farmaceutycznych, powiatowych inspektoratach weterynarii, wojewódzkich inspektoratach nadzoru budowlanego i urzędach żeglugi śródlądowej" - czytamy w dzienniku.

"W naborach do administracji terenowej często po prostu nikt nie startuje" - pisze "Rz". Dziennik podaje, że powodem małego zainteresowania ofertami pracy są przede wszystkim niskie wynagrodzenia. (PAP)

mgost/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (14)

dodaj komentarz
1as
Polityka upychania bezrobotnych na zbednych stanowiskach urzedniczych za 2 tysia plus mega haczyk: kultowa trzynastka dwa tysia, może doczeka sie końca.
za takie pieniadze to już tylko kobiety idą do urzedów zaciążyć!
1a2b
Świetny moment na reformę rozdętej administracji.
Artykuł proponuję uzupełnić o dane o wzroście zatrudnienia w administracji od np. 2000 roku. Wszyscy się chętnie pośmiejemy.
fakty
Żeby zrobić reformę, trzeba by postawić na wysoko wyszkolonych apolitycznych urzędników, i trzeba im dobrze zapłacić. Tymczasem urzędy to przechowalnie pociotków bez kwalifikacji (im wyższe stanowisko tym większy debil), którzy na wolnym rynku startowaliby co najwyżej na kasę do Biedronki. A tego nie zrobi nikt, bo Żeby zrobić reformę, trzeba by postawić na wysoko wyszkolonych apolitycznych urzędników, i trzeba im dobrze zapłacić. Tymczasem urzędy to przechowalnie pociotków bez kwalifikacji (im wyższe stanowisko tym większy debil), którzy na wolnym rynku startowaliby co najwyżej na kasę do Biedronki. A tego nie zrobi nikt, bo POPISowe styropiany tak sobie ten kraj ustawiły. Banda miernych ale wiernych pasożytów.
nostsherlock
Szkoda, myślałem że będą mieli niedobory w ZUS'ie albo urzędach skarbowych. Może wtedy bezsensowne kontrole by się skończyły
antek10
Po co robic jak dają kasę za darmo
grzegorzkubik
To dobrze. Sprawdzę to ale proszę od razu o podwyżkę.
cowabunga
Widzę że GrzegorzKubik z tego samego urzędu co pani Emilka ta od postów na forach.
jes odpowiada cowabunga
A pod spodem kolega z pracy, artur17. Ciekawe które ministerstwo ich zatrudnia bo oficjalnie jeszcze nie mamy ministerstwa propagandy.
artur17
8 lat zamrożenia płac, za rządów "cudotwórcy" Tuska, gdy na wszystko brakowało (z wyjątkiem zwrotów VAT dla mafii) zrobiło swoje.
fakty
Przekaz wkleić potrafi, przeczytać tekstu ze zrozumieniem już nie. Liczba chętnych spadła 4,5 x w ciągu 5 ostatnich lat. Przypomnij mi kto rządził wciągu tych 5 lat ? I dlaczego nie dał podwyżek, skoro już nie kradną i pieniądze są wszystko.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki