Urlop dla znudzonych? Prace w Ministerstwie Rozwoju już trwają

Chodzi o to, by pracownik mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy - informuje wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Jak dodaje, nad urlopem już pracuje Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Jadwigę Emilewicz.

(theta)

Jak zaznacza "GW" w czasie urlopu bezpłatnego pracownik będzie nadal zatrudniony w dotychczasowym miejscu pracy - resort rozwoju wyjaśnia, że dzięki temu gospodarka kraju będzie bardziej innowacyjna.

"Potrzebujemy kultury biznesowej, która akceptuje ryzyko, uczy wychodzenia poza schematy i twórczego wykorzystywania porażek. Pomysł +urlopu na start up+ jest zatem komplementarny wobec naszych wcześniejszych propozycji. Chcemy sięgnąć do uśpionych pokładów przedsiębiorczości" - odpowiedziało "GW" ministerstwo.

Urlop ma się należeć pracownikom w każdej firmie, niezależnie od tego, czym się zajmuje, "może to więc być mleczarnia, zakład produkujący okna czy firma komputerowa".

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan "takimi pomysłami zdezorganizujemy polskie zakłady pracy".(PAP)

mchom/ pat/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 17 anty12

Hahahahah, komunisci dzielnie walcza z problemami, ktore sami tworza. Czy ta komunistka zdaje sobie spawe, ze to bedzie dramat dla rynku. CZy ona jest o zdrowuch zmyslach ? Przedsiebioraca zrobi tak – albo kazdy ma B2B, albo nara lub zrobi tak – pier Polske, przenosze firme za granice. Cy ta komunistka zdaje sobie sprae ile kosztuje rejrytacja do firmy, czy ona potrafi tyko zyc I zryc ? KOMUNA czwartej gestosci. Zdajesz sobie sprawe komunistko, ile mniej podatkow wplynie do kasy a juz nie ma pinindzy na leki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 9 zenonn

To nie jest komunistka, kolejny bandyta działający na szkodę państwa i narodu polskiego

! Odpowiedz
8 19 1a2b

Jeremi Mordasewicz to ten co w telewizorze (już go na szczęście nie pokazują) jęczał, że jak podniesie pani na kasie stawkę godzinową o 50 gr to na to trzeba zarobić a on nie widzi takich możliwości i taka "drastyczna" podwyżka skończy się załamaniem jego kaprawego interesiku. A było to w czasach gdy te panie pracowały za 4..5PLN na godzinę, najczęściej na czarno.Mordasewicz! sam sobie stań za kasą ciulu to będziesz miał za darmo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 10 zenonn

Pracodawca (ten co własną pracę sprzedaje) ma godziwie zarabiać. Utożsamianie pojęcia pracodawcy z zatrudniającym jest błędne.
Pani na kasie 4,5zł powinna zarabiać na minutę, ba sekundę. Kasowany przez nią chleb powinien kosztować 600 a nawet 3600zł/kg. Kto bogatemu zabroni.

! Odpowiedz
1 29 gronostaj

Jaki pracodawca będzie trzymał pół roku miejsce na brakującego pracownika? Zatrudnią stażystę na ten czas?
Zatrudnią po prostu kolejną osobę, a powracającej z urlopu podziękują lub dadzą inne stanowisko.

Ustawa oderwana od rzeczywistości.

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 28 1a2b

Świetna sprawa. 2-3 lata przygotowań na etacie a później myk na urlop. Jak się nie uda to od nowa. Następna grupa uprzywilejowanych wśród pracowników.

! Odpowiedz
14 9 grzegorzkubik

Jestem za. Tylko jeszcze przydałoby się z rok bez ZUS-u:)

! Odpowiedz
2 12 po_co

Ja bym lobbował za opcją całe życie zawodowe bez ZUS - wolny rynek, chcesz to się zapisujesz, nie to masz minimum o tysiąc złotych wyższą wypłatę.

! Odpowiedz
1 20 zenonn odpowiada po_co

Każdemu co się urodził należy się średnia krajowa za zużywanie powietrza. Także wikt i opierunek oraz rozrywki. Kto płaci? Tamci państwo płacą, ci co mają więcej.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.