REKLAMA

Urlop dla znudzonych? Prace w Ministerstwie Rozwoju już trwają

2020-01-14 06:59
publikacja
2020-01-14 06:59

Chodzi o to, by pracownik mógł wziąć do pół roku bezpłatnego urlopu na stworzenie własnej firmy - informuje wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Jak dodaje, nad urlopem już pracuje Ministerstwo Rozwoju kierowane przez Jadwigę Emilewicz.

fot. theta / / theta

Jak zaznacza "GW" w czasie urlopu bezpłatnego pracownik będzie nadal zatrudniony w dotychczasowym miejscu pracy - resort rozwoju wyjaśnia, że dzięki temu gospodarka kraju będzie bardziej innowacyjna.

"Potrzebujemy kultury biznesowej, która akceptuje ryzyko, uczy wychodzenia poza schematy i twórczego wykorzystywania porażek. Pomysł +urlopu na start up+ jest zatem komplementarny wobec naszych wcześniejszych propozycji. Chcemy sięgnąć do uśpionych pokładów przedsiębiorczości" - odpowiedziało "GW" ministerstwo.

Urlop ma się należeć pracownikom w każdej firmie, niezależnie od tego, czym się zajmuje, "może to więc być mleczarnia, zakład produkujący okna czy firma komputerowa".

Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Lewiatan "takimi pomysłami zdezorganizujemy polskie zakłady pracy".(PAP)

mchom/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (10)

dodaj komentarz
anty12
Hahahahah, komunisci dzielnie walcza z problemami, ktore sami tworza. Czy ta komunistka zdaje sobie spawe, ze to bedzie dramat dla rynku. CZy ona jest o zdrowuch zmyslach ? Przedsiebioraca zrobi tak – albo kazdy ma B2B, albo nara lub zrobi tak – pier Polske, przenosze firme za granice. Cy ta komunistka zdaje sobie sprae ile kosztuje Hahahahah, komunisci dzielnie walcza z problemami, ktore sami tworza. Czy ta komunistka zdaje sobie spawe, ze to bedzie dramat dla rynku. CZy ona jest o zdrowuch zmyslach ? Przedsiebioraca zrobi tak – albo kazdy ma B2B, albo nara lub zrobi tak – pier Polske, przenosze firme za granice. Cy ta komunistka zdaje sobie sprae ile kosztuje rejrytacja do firmy, czy ona potrafi tyko zyc I zryc ? KOMUNA czwartej gestosci. Zdajesz sobie sprawe komunistko, ile mniej podatkow wplynie do kasy a juz nie ma pinindzy na leki.
zenonn
To nie jest komunistka, kolejny bandyta działający na szkodę państwa i narodu polskiego
1a2b
Jeremi Mordasewicz to ten co w telewizorze (już go na szczęście nie pokazują) jęczał, że jak podniesie pani na kasie stawkę godzinową o 50 gr to na to trzeba zarobić a on nie widzi takich możliwości i taka "drastyczna" podwyżka skończy się załamaniem jego kaprawego interesiku. A było to w czasach gdy te Jeremi Mordasewicz to ten co w telewizorze (już go na szczęście nie pokazują) jęczał, że jak podniesie pani na kasie stawkę godzinową o 50 gr to na to trzeba zarobić a on nie widzi takich możliwości i taka "drastyczna" podwyżka skończy się załamaniem jego kaprawego interesiku. A było to w czasach gdy te panie pracowały za 4..5PLN na godzinę, najczęściej na czarno.Mordasewicz! sam sobie stań za kasą ciulu to będziesz miał za darmo.
zenonn
Pracodawca (ten co własną pracę sprzedaje) ma godziwie zarabiać. Utożsamianie pojęcia pracodawcy z zatrudniającym jest błędne.
Pani na kasie 4,5zł powinna zarabiać na minutę, ba sekundę. Kasowany przez nią chleb powinien kosztować 600 a nawet 3600zł/kg. Kto bogatemu zabroni.
gronostaj
Jaki pracodawca będzie trzymał pół roku miejsce na brakującego pracownika? Zatrudnią stażystę na ten czas?
Zatrudnią po prostu kolejną osobę, a powracającej z urlopu podziękują lub dadzą inne stanowisko.

Ustawa oderwana od rzeczywistości.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
1a2b
Świetna sprawa. 2-3 lata przygotowań na etacie a później myk na urlop. Jak się nie uda to od nowa. Następna grupa uprzywilejowanych wśród pracowników.
grzegorzkubik
Jestem za. Tylko jeszcze przydałoby się z rok bez ZUS-u:)
po_co
Ja bym lobbował za opcją całe życie zawodowe bez ZUS - wolny rynek, chcesz to się zapisujesz, nie to masz minimum o tysiąc złotych wyższą wypłatę.
zenonn odpowiada po_co
Każdemu co się urodził należy się średnia krajowa za zużywanie powietrza. Także wikt i opierunek oraz rozrywki. Kto płaci? Tamci państwo płacą, ci co mają więcej.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki