REKLAMA

Uczelnie odwołują zajęcia

2020-03-10 14:07, akt.2020-03-10 16:21
publikacja
2020-03-10 14:07
aktualizacja
2020-03-10 16:21

Rektorzy uczelni publicznych Wrocławia i Opola zdecydowali jednogłośnie we wtorek, że od środy zostaną zawieszone zajęcia dydaktyczne w 14 uczelniach na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Podobnie w Warszawie. 

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Rektor Politechniki Wrocławskiej i przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola prof. Cezary Madryas powiedział we wtorek na konferencji prasowej, że biorąc pod uwagę dobro i zdrowie studentów jednomyślnie podjęto uchwałę, że od środy zostaną wstrzymane "wszelkie formy dydaktyczne" na 14 uczelniach publicznych na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

"Przejdziemy na system edukacji zdalnej, choć nie wszystkie formy dydaktyczne mogą być w ten sposób realizowane, będziemy ten problem rozwiązywać na bieżąco" - powiedział rektor.

Rektor dodał, że zostały zawieszone też wszystkie imprezy na uczelniach oraz delegacje pracowników i studentów za granicę. „Postanowiliśmy też ograniczyć odwiedziny w akademikach. To są restrykcyjne ograniczenia, ale proszę mi wierzyć, że są głęboko przemyślne i mają na względzie dobro nas wszystkich” - mówił rektor.

Wcześniej, we wtorek, o zawieszeniu zajęć na uczelni poinformował Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia dla studentów i doktorantów

Uniwersytet Warszawski odwołuje od środy do 14 kwietnia zajęcia dla studentów i doktorantów. Do 30 kwietnia nie będą się odbywały wydarzenia otwarte (np. wykłady, konferencje, spektakle etc.). Zamknięta ma być też dla czytelników biblioteka uniwersytecka - poinformowała uczelnia we wtorek w komunikacie.

Uniwersytet Warszawski poinformował na swoich stronach, że od środy 11 marca do 14 kwietnia 2020 r. odwołane są wykłady i zajęcia dla studentów, doktorantów, słuchaczy. Nie dotyczy to zajęć prowadzonych zdalnie.

Do 30 kwietnia 2020 r. odwołane są też wydarzenia o charakterze otwartym (np. konferencje, sympozja, wykłady otwarte, imprezy artystyczne) i innych).

Do końca kwietnia br. zawieszone mają też być służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów i studentów.

Zamyka się też dla czytelników Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie. 

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mhr/ lt/ agt/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki