REKLAMA

Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki

2021-07-20 10:50
publikacja
2021-07-20 10:50
Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki
Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji. Oto najpopularniejsze kierunki
fot. Krystian Maj / / FORUM

Około 30 tys. kandydatów zarejestrowało się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów; najwięcej zapisów było na psychologię, zarządzanie, ekonomię, finanse i rachunkowość oraz informatykę i ekonometrię - poinformował Uniwersytet Warszawski na swojej stronie internetowej.

W poniedziałek Uniwersytet Warszawski ogłosił wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie, a także część studiów niestacjonarnych i II stopnia.

Jak przekazano, łącznie w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów zarejestrowało się ok. 30 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 55 tys. rejestracji. Na część studiów niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz część kierunków II stopnia trwają jeszcze zapisy.

Uniwersytet Warszawski poinformował, że najwięcej zapisów było na kierunki: psychologia (Psychology) – 3 tys. rejestracji; zarządzanie (2,8 tys.); ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria (2,6 tys.); filologia angielska (English Studies) – 2,2 tys.; zarządzanie finansami i rachunkowość (2 tys.) oraz prawo (2 tys.).

Z kolei najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach: inżynieria nanostruktur (26 osób na miejsce) oraz orientalistycznych: japonistyce (18 osób na miejsce) oraz sinologii (17 osób na miejsce). Popularne były też filologia angielska (English Studies) i sztuka pisania.

W przypadku niewykorzystania limitu miejsc w I turze rekrutacji na danym kierunku może zostać przeprowadzona II tura rekrutacji. Druga tura rekrutacji na UW rozpocznie się 10 sierpnia i potrwa do 13 września.(PAP)

Autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
emilia_grabowka
Ja już jestem po studiach, ale teraz moja młodsza siostra idzie na studia. Będzie studiować pielęgniarstwo na WuMed. Żaden z tych wymienionych kierunków nie brała nawet pod uwagę, studia informatyczne to totalnie nie dla niej. Sprawdzi się w pomaganiu ludziom.
palestrina
poznałem w zyciu kilku psychologów, wiekszość sama potzrebowała pomocy - w ogóle co oni chcą robić po psychologii - będą komentowac tu na forum chyba. albo w empiku na dziale psychologii ksiązki wykładać na pólki
pozhoga
,,sztuka pisania"

No tak, po 30 latach od nieświętej magdalenki mamy edukację w takim stanie, że pisanie jest sztuką, o czym przekonuje codzienna lektura tekstów wrzucanych przez ,,dziennikarzy".
syn_kornela
Co trzeba mieć w głowie żeby w 2021 iść na Zarządzanie? :)))))))))
szymon_xyz
Sztuka pisania? Ciekawy kierunek. Niedługo pewnie osiągniemy taki poziom, że trzeba będzie na studiach uczyć tabliczki mnożenia.
jarunia
a ilu kandydatów na Gender studies? nikt !!!!
sertiel
Po żadnym z tych kierunków zasiłki w UP

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki