REKLAMA

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z NBP

2020-10-04 13:30
publikacja
2020-10-04 13:30

Kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Opolskiego będzie mogło przejść specjalistyczny kurs rozpoznawania autentyczności polskich i zagranicznych pieniędzy. Umowę w tej sprawie podpisali dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej UO i dyrektor oddziału NBP w Opolu.

Uniwersytet Opolski będzie współpracował z NBP
Uniwersytet Opolski będzie współpracował z NBP
fot. Marcin Łukaszewicz / / FORUM

Jak informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego, jego dziekan - dr Adam Drosik, podpisał porozumienie o współpracy z prof. Pawłem Frączem, dyrektorem oddziału NBP w Opolu.

W ramach porozumienia jeszcze w bieżącym roku akademickim dla studentów zostaną przygotowane zajęcia z rozpoznawania autentyczności walorów emitowanych przez główne banki światowe. Uczestnicy kursu otrzymają świadectwo jego ukończenia.

"Wszyscy dobrze wiemy, że w obecnych czasach studenci podejmują prace już w trakcie studiów, dlatego każdy certyfikat poparty wiedzą i umiejętnościami, może być na wagę złota. Wiedza, jaką zamierzamy przekazać studentom, z pewnością może się im także przydać w życiu codziennym" – podkreśla prof. Frącz.

Umowa przewiduje także przekazywanie studentom wiedzy przez pracowników Narodowego Banku Polskiego z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości.

autor: Marek Szczepanik

Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki