REKLAMA
»

Unia chce nadzoru internetu

2012-06-08 08:11
publikacja
2012-06-08 08:11
System identyfikacji internautów, e-dowody tożsamości. O recepcie Brukseli na lepszy Internet dla dzieci, pisze "Rzeczpospolita".

Komisja Europejska przygotowuje regulacje prawne, które ograniczą anonimowość w sieci. Internauci już się niepokoją. Europejską strategię na rzecz lepszego Internetu dla dzieci" Komisja Europejska przyjęła na początku maja. Dokument zawierał kontrowersyjne rekomendacje dla instytucji unijnych, państw członkowskich i biznesu. Największe wątpliwości - ze względu na potencjalne skutki dla prywatności i anonimowości internautów - budził zapis: Oczekuje się, że podmioty branżowe stosować będą techniczne środki identyfikacji elektronicznej oraz uwierzytelniania elektronicznego".

"Rzeczpospolita" dowiedziała się, jak miałyby wyglądać takie środki w praktyce internetowe czaty wymagałyby weryfikacji wieku użytkowników poprzez wpisanie danych elektronicznej karty tożsamości. System sprawdzałby w państwowej bazie danych, czy rzeczywiście użytkownik ma na przykład od 14 do 18 lat. Komisja Europejska zapewnia, że żadne inne dane poza wiekiem nie byłyby udostępniane operatorowi portalu.

Katarzyna Szymielewicz z Fundacji Panoptykon, organizacji działającej na rzecz ochrony prywatności, twierdzi coś przeciwnego. Jej zdaniem wprowadzenie takich kart oznaczałoby ograniczenie prawa do prywatności i wolności wypowiedzi w Internecie, której istotną część stanowi anonimowość .

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/"Rzeczpospolita"/kl/nyg

Źródło:IAR
Tematy
Konta firmowe bez ukrytych opłat. Sprawdź najnowszy ranking
Konta firmowe bez ukrytych opłat. Sprawdź najnowszy ranking

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Dim
Czy komisja europejska składa się z dzieci ?

Dzieci się rodzi coraz mniej a dorosłych jest wciąż dużo więc będziemy ograniczać większość żeby mniejszość mogła wejść w ograniczoną przyszłość.

Co za głupoty wymyślają w tym kołchozie komisarzy ludowych. Więc chcą trzymać za mordy.
~węglarz
chciało się unii to macie
~qwe
a ja chcę nadzoru unii. na razie niech niech się zajmą krzywiznami bananów. wrócimy do tego po euro
~Obywatel
Tak, to najnowszy pomysł omawiany na spotkaniu Grupy Bilderberg 31.05-03.06.2012. Ciekawe po co pojechał tam Rostowski? Pewnie nam wkrótce objawi... http://bilderbergmeetings.org/meeting_2012.html, tak mają wreszcie oficjalną stronę ;)))
~stary
Odkąd to internet jest "anonimowy". Zmieni się tylko poziom nadzoru i służby mające prawo nadzorować. A w związku z "efektem skali" okaże się że nic juz nie dziala.
~nikt
ahahahahaa dobre!
ale chwila chwila... dziś nie prima aprilis O_o

Powiązane: Dzieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki