Unia Europejska nie otworzy się na USA

2020-06-29 17:17
publikacja
2020-06-29 17:17
fot. Olena Yakobchuk / Shutterstock

Unijne stolice mają do wtorku do południa podjąć decyzje ws. listy krajów trzecich, dla których UE ma od 1 lipca otworzyć swoje granice zewnętrzne - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych. W zaproponowanym wykazie nie będzie Stanów Zjednoczonych.

Według nieoficjalnych informacji na liście nie będzie krajów, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest gorsza niż w Europie. Mają się za to znaleźć na niej Chiny, pod warunkiem zapewnienia wzajemności - to znaczy otwarcia się na obywateli krajów unijnych.

Ponadto do UE mieliby móc wjeżdżać też mieszkańcy: Australii, Nowej Zelandii, Kanady, Serbii, Czarnogóry, Gruzji, Tunezji, a także Japonii, Krei Południowej, Tajlandii, Maroko, Algierii, Urugwaju oraz Rwandy.

Polska, jak przekazało PAP źródło dyplomatyczne, nie będzie głosować przeciw, ale ma "zastrzeżenie analityczne". Z informacji po ubiegłotygodniowych dyskusjach ambasadorów wynikało, że problemem była nie tylko lista krajów, na które UE miałaby się otworzyć, ale także m.in. kryteria, na podstawie których miałoby się to stać.

"Mamy nadzieję, że będziemy mieli większość" - powiedziało PAP źródło z chorwackiej prezydencji, która przygotowała kompromis. Do zatwierdzenia przekazany został tekst z piątku. W weekend trwały konsultacje, ale ostatecznie tekst nie został zmieniony.

Do podjęcia decyzji w tej sprawie przez państwa członkowskie potrzeba większości kwalifikowanej. Sprawa wywołuje sporo emocji i kontrowersji, bo dla różnych stolic ze względów historycznych, politycznych czy geograficznych ważne jest otwarcie się na inne państwa.

Początkowo zaproponowana lista była znacznie dłuższa, ale w trakcie dyskusji wypadały z niej kolejne kraje.

Ograniczenie podróży do UE wprowadzone w związku z pandemią ma zastosowanie do "obszaru UE+", który obejmuje wszystkie państwa członkowskie strefy Schengen, Bułgarię, Chorwację, Cypr i Rumunię oraz cztery państwa stowarzyszone w ramach Schengen (Islandię, Liechtenstein, Norwegię i Szwajcarię). Łącznie chodzi o 30 państw.

Restrykcje nie dotyczą obywateli UE, obywateli krajów spoza Unii, ale należących do strefy Schengen oraz członków ich rodzin, a także obywateli państw trzecich będących rezydentami długoterminowymi w UE, jeśli chcą wracać do domu.

Państwa UE same podejmują decyzje o zamykaniu i otwieraniu swoich granic, ale ustalenia na poziomie UE, choć są tylko rekomendacją, mają sprawić, by działo się to w skoordynowany sposób. Lista ma być weryfikowana co dwa tygodnie.

Z Brukseli Krzysztof Strzępka

Źródło:PAP
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (6)

dodaj komentarz
takeda83
genialne najpierw wyprodukować wirusa potem skupywać respiratory nastepnie oglosic epidemie rozprowadzic ja po swiecie nastepnie zarobic na niej sprzedajac GU warte maseczki wyprodukowane zapewne w obozach pracy tak sie robi bizes made in china
ajwaj
Jankesi wlasnie taki biznes z bronia biologiczna robia,
Patent na Corone z 2007 roku (13 lat temu)
___________________
""Urzedowy PATENT USA na korona-virusa 22.05.2007
""Niepokojące jest odkrycie, że wszystkie najważniejsze badania nad bronią bakteriologiczną finansowane i koordynowane przez
Jankesi wlasnie taki biznes z bronia biologiczna robia,
Patent na Corone z 2007 roku (13 lat temu)
___________________
""Urzedowy PATENT USA na korona-virusa 22.05.2007
""Niepokojące jest odkrycie, że wszystkie najważniejsze badania nad bronią bakteriologiczną finansowane i koordynowane przez Pentagon rozwinęły się przede wszystkim w dwóch krajach, w Gruzji i na Ukrainie , które stały się kolonią USA dzięki kolorowym rewolucjom finansowanym przez Open Society George Soros wziął całą zasługę .

Stało się to dokładnie w latach, w których „królowa” inteligencji Demsów, Avril Haines, pracowała na szczycie Centralnej Agencji Wywiadowczej i Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu, zanim przewidziała, z wyjątkowymi talentami proroczymi, że pandemia zakaźnych czynników chorobotwórczych podczas konferencji w 2018 r., a następnie podczas podejrzanego ćwiczenia na symulowanym nagłym wypadku wirusa CoronaVirus w październiku 2019 r. w Nowym Jorku.

Poszukiwania te zostały przeprowadzone (ale kontynuowane, ponieważ niektóre mechanizmy Pentagonu, które raz uruchomiono, działają prawie autonomicznie) w republice Kijowa, szczególnie po zamachu stanu otwarcie wspieranym i finansowanym przez Waszyngton podczas rządu byłego demokratycznego prezydenta Baracka Obamy i jego zastępcy Joe Biden znalazł się w celowniku podejrzanych spraw jego syna Huntera, w powiązaniu z „uczniem” sekretarza stanu Johna Kerry'ego w najważniejszej ukraińskiej firmie energetycznej Burisma z koncesjami na wydobycie gazu i ropy w rosyjskim Donbasie - region mówiący od 2014 r. odcięty od prawie zapomnianej wojny domowej. ""

https://beforeitsnews.com/health/2020/03/covid-19-bioweapon-deep-state-cia-nwo-top-secret-military-missions-in-ukraine-fort-detrick-sigonella-wuhan-modena-videos-3016425.html
open_mind
USA Lubię to https://streamable.com/1232nh
sloneczkodzg
Bo ta Policja mówi jednym głosem : nie ma zmiłuj się .
macierz
Coraz lepsze wieści nadchodzą z USA!!
Pionier łupków Chesapeake Energy składa wniosek o ogłoszenie bankructwa.
Chesapeake Energy Corp ( CHK.N ) złożył w niedzielę wniosek o upadłość, stając się największym amerykańskim producentem ropy i gazu, który w ostatnich latach szukał ochrony przed bankructwem, ponieważ
Coraz lepsze wieści nadchodzą z USA!!
Pionier łupków Chesapeake Energy składa wniosek o ogłoszenie bankructwa.
Chesapeake Energy Corp ( CHK.N ) złożył w niedzielę wniosek o upadłość, stając się największym amerykańskim producentem ropy i gazu, który w ostatnich latach szukał ochrony przed bankructwem, ponieważ kłaniał się przed dużymi długami i wpływem wybuchu koronawirusa na rynki energii.
Złożenie przez Chesapeake wniosku do amerykańskiego sądu upadłościowego dla południowego dystryktu Teksasu sprawia, że ​​jest to największe bankructwo amerykańskiego producenta ropy i gazu od co najmniej 2015 r., Kiedy firma prawnicza Haynes & Boone zaczęła publikować dane dotyczące restrukturyzacji.

Doradcami Chesapeake są banki inwestycyjne Rothschild & Co i Intrepid Partners, kancelaria prawna Kirkland & Ellis LLP oraz specjaliści Alvarez & Marsal zajmujący się obrotem.

atx
o tak wizy w prowadzić dla kaułboi!!! a najlepiej mur postawić

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki